February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۲۰۵
۲۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۵
0
اگر کسی علاقمند و مشتاق به حضور در بانک مرکزی باشد، به طور قطع از این موضوع استقبال می کنم.

مهر: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه هر کس علاقمند و مشتاق به حضور در بانک مرکزی باشد من پست خود را دو دستی به وی تحویل می دهم گفت: برنامه‌‌هایم در بانک مرکزی را محقق کردم و حالا نوبت جوانان است که در این بانک مشغول خدمت شوند.

نوبت جوانان است

محمود بهمنی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر تغییر احتمالی وی از ریاست کل بانک مرکزی گفت: اگر کسی علاقمند و مشتاق به حضور در بانک مرکزی باشد، به طور قطع از این موضوع استقبال می کنم.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه سعی خواهم کرد به این فرد در مسائل مختلف برای حضور در بانک مرکزی برای مدت کوتاهی کمک کنم تا مشکلی برای وی ایجاد نشود، به تجربیات و حضور 40 ساله خود در نظام بانکی کشور و خدمت در این بخش اشاره و بیان کرد: نوبت به جوانها است که دورانی را در بانک مرکزی به خدمت مشغول باشند.

وی ادامه داد: تجربیات 40 ساله خود را در اختیار جوانان قرار می دهم، اگر هر کسی بخواهد در بانک مرکزی فعالیت نماید، خود زمینه حضور را فراهم می کنم و به موفق شدن وی یاری خواهم رساند.

بهمنی با بیان اینکه در حال حاضر هیچکس هیچ صحبتی در مورد تغییر تا این لحظه با من نکرده است، بیان کرد: پیشاپیش ازحضور هر فردی که به بانک مرکزی بیاید، استقبال می کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا صحبتی در خصوص حضور محمد جهرمی مدیرعامل بانک صادرات به عنوان رئیس کل بانک مرکزی صورت گرفته است، عنوان کرد: هیچ اطلاعی در این خصوص ندارم و هیچ فرد خاصی با من صحبتی در این زمینه نکرده است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: هر کس علاقمند و مشتاق به حضور در بانک مرکزی باشد، من پست خود را دو دستی تحویل می دهم.

برنامه ریزی هایم را به اتمام رساندم

وی در مورد ارزیابی عملکرد خود در مدت 1.5 سال خدمت در بانک مرکزی عنوان کرد: در این مدت به ویژه برای سال 88 برنامه ریزی هایی صورت دادم که آنها را به اتمام نیز رساندم.

بهمنی با اشاره به هدف گذاری هایی که برای نرخ تورم در نظر گرفته بود، عنوان کرد: من هدف گذاری و پیش بینی کرده بودم که نرخ تورم را به 10 درصد برسانم که تنها 8 دهم درصد با هدف گذاری و تک رقمی شدن نرخ تورم من فاصله دارد و 99 درصد هدف محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بحث هدفمند کردن یارانه ها مطرح نبود، تورم را در پایان 6 ماه ابتدای امسال به کمتر از 7 درصد می رساندیم، ضمن اینکه با اجرای سیاست انبساطی، منابع لازم به بخش تولید اختصاص دادیم.

امسال سال نظارت و وصول مطالبات است

رئیس کل بانک مرکزی کنترل نقدینگی، حمایت از تولید، ساماندهی موسسات پولی و مالی و صندوقهای قرض الحسنه را از مسائل اساسی مورد هدف بانک مرکزی که محقق شده است، عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال سال نظارت، کنترل بر مصرف تسهیلات بانکی و عملکرد موسسات و بانکها و همچنین وصول مطالبات است که امید است در این راه موفق شویم.

از سید حمید پورمحمدی و محمد جهرمی به عنوان دو گزینه احتمالی جایگزینی محمود بهمنی در سمت ریاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نام برده می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.