February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی به هوش باشند؛
کد خبر: ۱۹۱۹۸
۲۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۸
0
این چای ها در سال 86 حکم چای ضایعاتی را داشته و با همین عنوان و با شرط صادرات، مجوز فروش گرفته بود، ولی حال بعنوان « ضایعات» از روی آنها برداشته شده.

شنیده های خبرنگار اقتصادی «فردا» حاکی است از آن است که حدود 200 هزار تن چای مانده در انبارها که حکم ضایعات داشته، قرار است وارد چرخه مصرف داخلی شود.

ماجرا از این قرار است که 230 هزار تن چای متعلق به سندیکاهای چایکاران و کارخانه های تولید چای کشور، بابت بدهی آنها در ضبط بانک ها است و این میزان چای به خاطر ارزش کم ریالی، توسط بانک ها به فروش نرسیده، است.

این چای های تولید داخل سال هاست که راکد و بلاتکلیف مانده تا اینکه سه سال پیش، دولت مجوز فروش به شرط صادرات 100 هزار تن از آن را با عنوان « چای ضایعات» صادر می کند و بخشی از این میزان صادر و بخش زیادی از آن همچنان در انبارها خاک می خورد.

اما در اقدامی قابل تامل بعد از گذشت سه سال از صدور مجوز فروش برای صادرات، تصمیم گرفته شده که این چای ها برای مصرف داخلی توزیع شود.

این تصمیم در حالی است که این چای ها در سال 86 حکم چای ضایعاتی را داشته و با همین عنوان و با شرط صادرات، مجوز فروش گرفته بود، ولی حال با گذشت 3 سال از آن تاریخ عنوان « ضایعات» از روی آنها برداشته شده و امکان مصرف داخل گرفته است.

سایت‌« فردا» هر چند امیدوار است توضیح مسئولان مربوطه، ناقض شنیده های خبرنگار خود باشد، اما از مسئولان وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی انتظار می رود برای حفظ سلامت هم وطنان به این موضوع رسیدگی کنند تا به خاطر برخی ندانم کاری ها، سلامت مردم و اعتبار تولیدات داخلی زیر سوال نرود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: