پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۹۱۹۵۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۷
0
 پول‌نیوز -آن‌طور که بانک مرکزی گزارش داده در هفته اول مردادماه مرغ و تخم‌مرغ بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاهای خوراکی داشته‌ اند؛ به ‌طوری که قیمت مرغ تا ۱۱ درصد افزایش یافته است.

جدیدترین آمارها از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به هشتم مردادماه نشان می‌دهد که بهای تخم‌مرغ  ۱۳.۲ درصد افزایش یافته و شانه‌ای ۸۳۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان فروش رفته است.

در عین حال قیمت مرغ که با رشد ۱۰.۹ درصدی همراه بوده تا حدود ۸۳۰۰ تومان هم در سطح شهر فروخته شد، اما گوشت قرمز اعم از گوسفند، گاو و گوساله بدون تغییر قیمت بود و حدود ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد.

اما در گروه لبنیات قیمت پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل حدود ۰.۱ درصد کاهش داشت،   قیمت سایر اقلام این گروه ثابت مانده است.

در گروه برنج نیز قیمت انواع برنج داخلی درجه یک حدود ۱.۸ درصد و درجه دو تا ۲.۷ درصد افزایش یافت و بهای برنج وارداتی غیرتایلندی ثابت بود.

در گروه حبوبات نیز به غیر از لوبیا سفید که ۲.۳ درصد کاهش قیمت داشت، بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۷ تا ۴.۳ درصد رشد یافت.

این گزارش حاکی از آن است که در هفته اول مردادماه میوه‌ها تا هفت درصد ارزان شده‌اند این در حالی است که سبزی‌ها با ریزش حدود ۰.۲ درصد همراه بود.

بنابر آمارهای بانک مرکزی، قیمت قند ۵.۴ درصد، شکر ۵.۲ درصد و چای خارجی ۰.۱ درصد افزایش، ولی روغن نباتی حدود ۰.۱ درصد کاهش داشت. قیمت روغن نباتی جامد هم تغییری نکرد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: مرغ ، دام و طیور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: