April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۹۱۶۵۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
0
مراسم افتتاح همزمان تصفیه خانه فاضلاب شهریار در استان تهران و طرح های آبرسانی به 252 روستای محروم در 14 استان کشور، روز چهارشنبه 13 مرداد با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مهندس چیت چیان وزیر نیرو، دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی،مهندس رنجبر مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مدیران دولتی در شهریار برگزار شد.
تامین آب آشامیدنی 252 روستا با حمایت بانک کشاورزیپول‌نیوز -با عاملیت بانک کشاورزی و مدیریت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، 252 روستای محروم  در 14 استان کشور به طور همزمان وارد مدار بهره برداری از آب شرب بهداشتی شدند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، مراسم افتتاح همزمان تصفیه خانه فاضلاب شهریار در استان تهران و طرح های آبرسانی به 252 روستای محروم  در 14 استان کشور، روز چهارشنبه 13 مرداد با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مهندس چیت چیان وزیر نیرو، دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی،مهندس رنجبر مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مدیران دولتی در شهریار برگزار شد.

بر اساس این گزارش ، در این مراسم دکتر جهانگیری ضمن تاکید بر لزوم مدیریت بهینه اجرای طرح های آبرسانی توسط وزارت نیرو  ، مدیریت مصرف اب در کشاورزی، صنعت و مصارف شهری را بسیار ضروری دانست.

وی مجموعه اقدامات وزارت نیرو در زمینه مدیریت اجرای بروژه های آبی از جمله انجام مطالعات دقیق درباره دشت هایی که با بحران آب مواجه هستند را بسیار موثر و قابل افتخار خواند.

جهانگیری در ادامه تامین آب شرب بهداشتی برای روستاییان را از دغدغه های وزارت نیرو دانست و افزود: پروژه ملی آبرسانی روستایی  سال گذشته با همکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی با استفاده از منابع مالی دولتی و منابع سیستم بانکی آغاز شد و تاکنون 15000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی برای این پروژه تخصیص یافته است .

وی تصریح کرد: روستاییان زحمتکش ترین، تولیدکننده ترین و مظلوم ترین قشر هستند و مسئولیت تامین امنیت غذایی را برعهده دارند لذا تامین آب شرب به منظور بهبود معیشت روستائیان ، جلوگیری از مهاجرت به شهرها و آسیب های اجتماعی ، بسیار ضروری است.

شایان ذکر است به منظور تحقق سياست هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتی ، بهبود رفاه معیشتی و افزایش ضریب بهره مندی روستاییان از آب شرب شیرین، سالم و بهداشتی ، استفاده صحیح از منابع آبی با تکیه بر توان علمی و نیروهای متخصص داخلی و به منظور افزایش توان داخلی در حوزه آب شرب ، بر اساس مصوبه هیات وزیران قریب به 15000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای این پروژه در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفته است تا  با مدیریت شركت مهندسی آب و فاضلاب کشور، برای آبرسانی به روستاهای محروم از آب آشامیدنی بهداشتی، هزینه شود.

تامین آب آشامیدنی 252 روستا با حمایت بانک کشاورزی

تامین آب آشامیدنی 252 روستا با حمایت بانک کشاورزی

تامین آب آشامیدنی 252 روستا با حمایت بانک کشاورزی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.