کد خبر: ۱۹۱۶۲
۲۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۰
0
پناهندگان افغان در ایران بیگانه تلقی نمی شوند و به علت شباهت های قوی فرهنگی، مذهبی و زبانی از مهمان نوازی ایرانیان بهره مند هستند اما خدمت رسانی به آنان بار مضاعفی برای ایران است.
واحد مرکزی خبر: یک میلیون پناهنده درکشور زندگی می کنند.

نماینده سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران در استان گلستان گفت: این پناهندگان از افغانستان و عراق هستند و براساس آمار غیر رسمی حدود 930 هزار نفرافغان و بقیه عراقی هستند . کارلوس زاکاگنینی افزود: پناهندگان افغان در ایران بیگانه تلقی نمی شوند و به علت شباهت های قوی فرهنگی، مذهبی و زبانی از مهمان نوازی ایرانیان بهره مند هستند اما خدمت رسانی به آنان بار مضاعفی برای ایران است.

فندرسکی مدیر دفتراموراتباع بیگانه استانداری گلستان هم با اشاره به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها درکشور گفت : از آنجا که پناهندگان از مزایای این طرح بهره مند نمی شوند کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد باید تمهیداتی برای حمایت های مالی آنان انجام دهد. درگلستان نزدیک به 12 هزار افغان زندگی و فرزندان آنها در مدارس گرگان و گنبدکاووس تحصیل می کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: