کد خبر: ۱۹۱۶۲
۲۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۰
0
پناهندگان افغان در ایران بیگانه تلقی نمی شوند و به علت شباهت های قوی فرهنگی، مذهبی و زبانی از مهمان نوازی ایرانیان بهره مند هستند اما خدمت رسانی به آنان بار مضاعفی برای ایران است.
واحد مرکزی خبر: یک میلیون پناهنده درکشور زندگی می کنند.

نماینده سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران در استان گلستان گفت: این پناهندگان از افغانستان و عراق هستند و براساس آمار غیر رسمی حدود 930 هزار نفرافغان و بقیه عراقی هستند . کارلوس زاکاگنینی افزود: پناهندگان افغان در ایران بیگانه تلقی نمی شوند و به علت شباهت های قوی فرهنگی، مذهبی و زبانی از مهمان نوازی ایرانیان بهره مند هستند اما خدمت رسانی به آنان بار مضاعفی برای ایران است.

فندرسکی مدیر دفتراموراتباع بیگانه استانداری گلستان هم با اشاره به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها درکشور گفت : از آنجا که پناهندگان از مزایای این طرح بهره مند نمی شوند کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد باید تمهیداتی برای حمایت های مالی آنان انجام دهد. درگلستان نزدیک به 12 هزار افغان زندگی و فرزندان آنها در مدارس گرگان و گنبدکاووس تحصیل می کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: