February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۱۵۴
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۵
0
از مجموعه این 22 نمونه و براساس گزارش دریافتی از کلن آلمان 19 نمونه منفی و 3 نمونه مثبت گزارش شد که البته هنوز از نمونه ها رمزگشایی انجام نشده ولی مطمئن هستیم که این نمونه ها از مسابقات فوتبال بوده است. از بین 3 نمونه مثبت اعلام شده 2 نمونه از مواد ممنوعه خاص استفاه کرده اند.
مهر: رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از 22 پاسخ اعلام شده از نمونه های ارسالی ایران به آزمایشگاه کلن آلمان سه نمونه آن مثبت است، گفت: به دلیل اینکه این نمونه ها هنوز رمزگشایی نشده، اسامی فوتبالیست های دوپینگی مشخص نیست.

احمد هاشمیان روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر افزود: از مجموعه این 22 نمونه و براساس گزارش دریافتی از کلن آلمان 19 نمونه منفی و 3 نمونه مثبت گزارش شد که البته هنوز از نمونه ها رمزگشایی انجام نشده ولی مطمئن هستیم که این نمونه ها از مسابقات فوتبال بوده است. از بین 3 نمونه مثبت اعلام شده 2 نمونه از مواد ممنوعه خاص استفاه کرده اند.

وی در ادامه در تعریف مواد ممنوع خاص گفت: مواد ممنوعه خاص به مواد ممنوعه ای گفته می شود که طور معمول و به قصد دوپینگ از آن استفاده نشود و به دلیل امکان استفاده آنها در درمان پزشکی و به طور طبیعی در مواد خوراکی ممکن است این مواد یافت شود و اگر ورزشکار بتواند عدم استفاده عمدی و عدم استفاده به قصد افزایش کارآیی را برای کمیته پزشکی به اثبات برساند مشمول مجازات های سنگین نخواهد شد.

هاشمیان با ذکر یک مثال درباره مواد مممنوع خاص گفت: دارویی مثل "افدرین" جزو مواد ممنوعه خاص است چون این دارو ممکن است در ترکیب برخی از داروهای درمانی مثل پزدوافدرین که برای سرماخوردگی و رفع گرفتگی بینی تجویز می شود، موجود باشد و ورزشکار به دلیل سرماخوردگی از این دارو استفاده کرده ولی آزمایش دوپینگ مثبت اعلام می شود.

هاشمیان گفت: به محض رمزگشایی از گزارشات دریافتی نسبت به ابلاغ موارد تخلف به بازیکنان متخلف و بالاترین مقام باشگاههایشان اقدام خواهد شد ولی اعلام نام بازیکنان پس از رسیدگی به پرونده هایشان و همچنین صدور رای نهایی موکول خواهد شد.

هاشمیان در پایان گفت: نمونه سومی که مثبت شده از داروهای شاخه استروئیدهای آنابولیک استفاده کرده که مصداق بارز استفاده از مواد ممنوعه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: