March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
سر خط خبر ها
کد خبر: ۱۹۱۴۱
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۲
0
وی افزود: هم اکنون بیماران برای کامل شدن روند درمانی و برای دریافت برخی خدمات پزشکی باید به نقاط مختلف تهران سفر کنند که این رفت و آمدها با ترافیک سنگین تهران علاوه بر اتلاف وقت، هزینه های گزافی را تحمیل می کند.

 واحد مرکزی خبر، استاندار تهران گفت: شهر سلامتی یا شهرک سلامتی در منطقه ای نزدیک تهران تاسیس خواهد شد. مرتضی تمدن در حاشیه تجلیل از خادمان سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع خبرنگاران افزود: تعداد زیادی تقاضای اعطای مجوز برای تاسیس بیمارستان و درمانگاه رسیده است که برای اعطای مجوز در تهران زمین مناسب وجود ندارد بنابراین همه این تقاضاها در صف انتظار و بدون پاسخ مانده است.

 تمدن با اشاره به اوضاع تهران از جمله بافت این شهر، آلودگی هوا، ترافیک سنگین و آلودگی های صوتی گفت: برای تاسیس شهر سلامت در چارچوب استانداردها، کمیته ای در استانداری تهران کار بررسی و نقطه یابی مکانی مناسب نزدیک تهران را با همکاری کمیته وزارت بهداشت مستقر در استانداری آغاز کرده است تا بتوانیم این شهر یا شهرک را در آن نقطه راه اندازی کنیم.

 وی افزود: هم اکنون بیماران برای کامل شدن روند درمانی و برای دریافت برخی خدمات پزشکی باید به نقاط مختلف تهران سفر کنند که این رفت و آمدها با ترافیک سنگین تهران علاوه بر اتلاف وقت، هزینه های گزافی را تحمیل می کند.

 استاندار تهران گفت: شهر سلامت در منطقه ای خوش آب و هوا در نزدیکترین نقطه به شهر تهران تاسیس خواهد شد که بتوان به سهولت از امکانات و خدمات شهر تهران مانند مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی برای رفتن به آنجا استفاده کرد. وی افزود: برای تاسیس شهر سلامت استانداری تهران نقطه مناسب را با همکاری دیگر دستگاه ها از جمله وزارت بهداشت مکان یابی و آماده سازی می کند و دولت هم از طریق منابع استان تهران اعتباری را به این موضوع تخصیص خواهد داد.

تمدن تاکید کرد: پس از اجرایی شدن این طرح و با همکاری و موافقت وزارت بهداشت،‌ بیمارستان های جدید دیگری در تهران ساخته نخواهد شد زیرا همه خدمات بیمارستانی به شهر جدید متقل می شود که این کار باعث ارتقای سلامت خواهد شد.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: اگر در تهران بیمار بدحال را بخواهیم به مرکز درمانی منتقل کنیم گرفتار ترافیک می شویم بنابراین تاسیس شهر سلامت یکی از نیازهای جدی شهر تهران است. تمدن اضافه کرد: در این شهر سلامتی یا شهر بیمارستانی همچنین می توان امکانات تفریحی برای خانواده ها ایجاد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت تاسیس شهر سلامت، آیا بیمارستان های کنونی تهران نیز به شهر جدید منتقل می شوند، افزود : در این طرح قرار نیست بیمارستان هایی که هم اکنون در تهران مشغول فعالیتند به شهر جدید انتقال داده یا تعطیل و تخریب شوند بلکه قصد داریم بیمارستان ها را در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله مقاوم سازی کنیم زیرا در این گونه حوادث بیمارستان ها باید خدمت فوری به آسیب دیدگان ارائه کنند. استاندار تهران گفت: برای مقاوم سازی بیمارستان ها از چند سال پیش چند بیمارستان را مقاوم سازی کرده ایم که امیدواریم این روند با همکاری وزارت بهداشت شتاب بیشتری بگیرد.

وی اضافه کرد: اگر بیمارستان های تهران قصد توسعه فضای درمانی خود را دارند و امکان این توسعه در تهران برای آنان مقدور نیست می توانیم در شهر جدید سلامت مکانی را برای توسعه فضای بیمارستانی به آن ها اختصاص دهیم. تمدن درباره استقبال بخش خصوصی از تاسیس شهر سلامت در حاشیه تهران گفت: شهر سلامت هم اکنون در بسیاری از کشورها تجربه شده که در آن بهترین امکانات استقرار یافته است که در آن همه خدمات درمانی با هزینه و نیروی انسانی کمتر ارایه می شود. همچنین در جشن آخرین روز از هفته سلامت از30فعال عرصه سلامت و بهداشت در مراکز مختلف دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قدردانی شد. صدا و تصویر دارد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: