کد خبر: ۱۹۱۳۲
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۹
0
از زمان راه‌اندازی این وبلاگ، تعدادی از خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری، هفته‌نامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی در دام معرفی این گاف‌ها افتاده‌اند.
وبلاگ گاف‌های رسانه‌‌ای با هدف معرفی و شرح اشتباه‌های معمول رسانه‌ها راه‌اندازی شد.

به گزارش ایسنا وبلاگ «گاف پرس ایران» به نشانی http://gaffpress.blogfa.com با هدف کشف، معرفی و شرح اشتباه‌ها و گاف‌های معمول رسانه‌‌ای جامعه نظیر اشتباه‌های تایپی و مفهومی راه‌اندازی شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

نویسنده یا نویسندگان این وبلاگ گاف‌های رسانه‌‌ای را واقعیت تلخی می‌دانند که امروز به یک اتفاق معمول در جامعه تبدیل شده و معتقدند: «در سال‌های اخیر و با تعدد رسانه‌‌ای که برخی کارشناسان از آن به‌عنوان هرج و مرج رسانه‌‌ای، برخی به‌عنوان تکثر و برخی هم به‌عنوان هزینه لازمه مسیر توسعه رسانه‌‌ای در کشور از آن یاد کرده‌اند، تعداد گاف‌‌های رسانه‌‌ای بیش از پیش شده است.

از زمان راه‌اندازی این وبلاگ، تعدادی از خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری، هفته‌نامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی در دام معرفی این گاف‌ها افتاده‌اند.

براساس معرفی نویسندگان این وبلاگ، وبلاگ «گاف‌پرس ایران» فعلا به‌صورت آزمایشی و توسط گروهی از اهالی رسانه تاسیس شده تا واقعیت‌هایمان را جایی تجمیع کند و به رخ بکشاند. این گاف‌ها شامل اشتباه تایپی و حرفی، خبرهای دارای گاف‌های مفهومی اساسی و نیز خبرهای گاف‌داری که تعمدا در جامعه منتشر می‌شوند، هستند.

در معرفی این وبلاگ آمده است: "می‌گویند واژه «گاف» واژه‌ای انگلیسی است (Gaffe) یعنی خیط کردن یا دسته گل به آب دادن. امروزه بیش‌تر خطای فردی یا اشتباه لفظی یک مقام رسمی در سطح جامعه و یا در مقیاس دیپلماتیک را گاف می‌گویند، اما چندی است در فضای توسعه‌ رسانه‌‌ای، گاف رسانه‌‌ای هم افزون شده و این عبارت بیشتر به گوش می‌رسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.