February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۱۲۳
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۹
0
برای رسیدن به استانداردهای جهانی، تعداد نیروی پرستاری کشور باید حداقل 2.5 برابر شود.
مهر: رئیس انجمن پرستاری ایران از کمبود شدید نیروی پرستار در کشور خبر داد و گفت: برای رسیدن به استانداردهای جهانی باید تعداد پرستاران از 100 هزار به 350 هزار نفر افزایش یابد.

دکتر ابوالفضل جاریانی از کمبود شدید نیروی پرستاری به عنوان بزرگترین مشکل نظام سلامت کشور یاد کرد و افزود: در آمریکا به ازای هر هزار نفر، هفت تا هشت نفر پرستار وجود دارد که این آمار در اروپا، هفت پرستار به ازای هر هزار نفر است و به طور میانگین در سایر کشورها سه تا چهار نیروی پرستاری به ازای هر هزار نفر جمعیت وجود دارد.

رئیس انجمن پرستاری ایران با اشاره به اینکه در کشور به ازای هر هزار نفر جمعیت 1.2 تا 1.3 نیروی پرستاری وجود دارد، گفت: در حال حاضر حدود 100 هزار نیروی پرستاری در بخش دولتی و خصوصی فعال هستند که با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: برای رسیدن به استانداردهای جهانی، تعداد نیروی پرستاری کشور باید حداقل 2.5 برابر شود. وی از ناعادلانه بودن حقوق و مزایای پرستاران به عنوان یکی دیگر از مشکلات جامعه پرستاری نام برد و افزود: اگر قرار بر اجرای عدالت در سلامت است، باید عدالت در پرداخت حقوق و مزایا نیز رعایت شود.

جاریانی با تاکید بر اینکه پرستاران از حقوق و مزایای عادلانه محروم بوده اند، گفت: اگر قانون تعرفه گذاری اجرایی شود، این مشکلات تا حدود زیادی حل خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: