February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۰۸۹
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۹
0
طبق بسته پيشنهادي شركت مخابرات ايران به كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، تعرفه‌هاي تلفن ثابت بر اساس مسافت تغيير كرده و بدين ترتيب در برخي جاها افزايش و در بعضي ديگر كاهش خواهند يافت.


 
شركت مخابرات ايران پيشنهادهاي خود را در زمينه تغيير تعرفه تلفن ثابت به كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات جهت بررسي و نهايي شدن ارائه كرده است؛ اين كميسيون هم از مخابرات اطلاعات تكميلي درخواست كرده و مخابرات نيز در حال آماده كردن اطلاعات تكميلي است.

صابر فيضي، مديرعامل شركت مخابرات ايران، در گفت‌وگو با ايسنا درباره تكليف افزايش تعرفه تلفن ثابت اظهار كرد: در بسته پيشنهادي ما تعرفه‌ها در برخي جاها افزايش و در برخي جاهاي ديگر كاهش داشته و در واقع پيشنهادها زوم‌بندي‌هايي دارد كه اين زوم‌بندي براساس كيلومتر بوده و تعرفه‌ها بر اين اساس تغيير مي‌كند.

به گزارش ايسنا بحث تغيير تعرفه مكالمات تلفن ثابت هم‌اكنون در دستور كار كميسيون تنظيم مقررات است. مديرعامل شركت مخابرات ايران پيش از اين نيز درباره احتمال افزايش قيمت مكالمات تلفن همراه هم گفته بود: بحث تعرفه تلفن همراه هنوز قطعي نشده است و اين تعرفه به نوعي به قيمت‌ پالس وابسته است و بايد افزايش آن با كار كارشناسي و بررسي صورت‌ گيرد، ولي طبيعي است كه افزايش آن به ميزان افزايش تعرفه تلفن ثابت نخواهد بود.

مسوولان مخابراتي معتقدند در بحث تلفن ثابت بايد اين تعرفه را با دنيا مقايسه كنيم كه در قياس با كشورهاي ديگر و با توجه به تورم هر ساله و قيمت تمام شده، تعرفه تلفن ثابت در كشورمان بسيار پايين است؛ يعني اصولي كه بايد از برنامه پنج‌ساله سوم توسعه انجام مي‌شد كه سالانه افزايش 10 درصدي تعرفه تلفن ثابت داشته باشيم، انجام نشده است و تقريبا از سال 84 كه اتمام برنامه پنج ساله سوم و شروع برنامه پنج ساله چهارم بود، اين افزايش 10 درصدي سالانه اعمال نشده است.

 وزير ارتباطات هم پيش از اين درباره امکان تغيير تعرفه خدمات مخابراتي پس از خصوصي‌سازي مخابرات گفته بود: طبق قانون اصل 44 قانون اساسي، وقتي شركتي خصوصي شود، مي‌تواند درخواست كند كه اگر در گذشته تعرفه‌هايي زير قيمت تمام شده داشته، با تصويب مراجع قانوني آن‌ها را به حد قيمت تمام شده برساند که در اين مورد کميسيون تنظيم مقررات راديويي آماده بررسي و تصميم‌گيري است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.