پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۹۰۸۸۸
۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴
0
یوسفی در ادامه گفت: کاهش جوجه ریزی و افزایش تقاضا یکی از دلایل افزایش قیمت این محصول در بازار است که افزایش قیمت نهاده‌های دام و طیور نیز در این افزایش قیمت دخیل بوده است.
پول‌نیوز - رئیس اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی یکی از علل افزایش قیمت مرغ را افزایش قیمت نهاده‌های دام و طیر طی یک ماه گذشته عنوان کرد.

رئیس اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی-در خصوص وضعیت قیمت مرغ که در روزهای اخیر با افزایش ۴۰۰ تومانی مواجه شده است بیان داشت: قیمت مرغ به ۸۴۰۰ تومان رسیده است که در مقایسه با صبح روز چهارشنبه ۴۰۰ تومان افزایش داشته است؛ همچنین هرکیلوگرم ران مرغ با کمر ۷۴۰۰ تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ و ۸۴۰۰ تومان است.

او تاکید کرد که اگر مصرف کنندگان از خرید مرغ منجمد در بازار استقبال کنند، مجبور به خرید این کالا با قیمت بالاتر نخواهند شد.

یوسفی در ادامه گفت: کاهش جوجه ریزی و افزایش تقاضا یکی از دلایل افزایش قیمت این محصول در بازار است که افزایش  قیمت نهاده‌های  دام و طیور نیز در این افزایش قیمت دخیل بوده است؛ چراکه قیمت ذرت وارداتی ۵۰ درصد گران شده است؛ البته درباره گرانی قیمت ذرت، وزارت جهاد کشاورزی باید توضیح دهد؛ چرا که قیمت جهانی این محصول  در سه ماه گذشته تغییر محسوسی نداشته و با نوسانات اندکی روبرو بوده است.

او در خصوص قیمت جهانی ذرت بیان داشت: میانگین قیمت ذرت برزیل، کنجاله سویا پلت و جو درمبادی ورودی کشور به ترتیب ۹۵۴، ۱۴۳۰و ۷۸۰ تومان است.

رئیس اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی تاکید کرد که در یک ماه اخیر  هرکیلوگرم ذرت دامی خارجی از  ۶۳۰ تومان  به ۹۵۰ تومان تا هزار تومان افزایش‌یافته است و شرکت پشتیبانی امور دام نیز هر کیلوگرم از این محصول را ۸۸۰ تومان عرضه می‌کند؛ این افزایش قیمت نهاده‌های دامی به خاطر افزایش قیمت مقطعی جهانی ذرت و مشکلات پیش روی واردات از بابت نقل‌ و انتقال پول است.

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران نیز اعلام کرده است که زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه دولت قصد دارد، ارز مبادله‌ای ذرت را حذف کند به گوش می‌رسد؛ ضمن اینکه عرضه ذرت داخلی در بورس کالا نیز یکی از دلایل گرانی این محصول است.
منبع: ایلنا
برچسب ها: مرغ ، دام و طیور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: