February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۰۸۸
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۷
0
بازپرداخت و بازتوزیع یارانه ها به مردم در این قانون نیز پیش بینی شده است و این باز توزیع بر عهده وزارت رفاه و تامین اجتماعی نهاده شده‌است.

ایلنا: وزیر رفاه و تامین اجتماعی در جمع معاونین، مشاورین و کارکنان این وزارتخانه ضمن توضیحاتی در مورد بودجه مصوب سال 89 وزارت رفاه و تامین اجتماعی گفت: به فضل الهی با کمترین فعالیت فیزیکی در مجلس سعی کردیم با توجه به نظر هیات دولت ، میزان بودجه وزارتخانه را به تصویب برسانیم.

صادق محصولی افزود: الحمدلله در بخش بودجه اقدامات قابل توجهی انجام پذیرفته است و ان شاء الله بتوانیم امسال خدمات بهتری را برای مردم عزیز میهن اسلامی ارائه دهیم.

وزیررفاه و تامین اجتماعی افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی و استمرار آن مدیون حضور در صحنه پابرهنگان و مددجویان ماست همان طور که در آمار نیز می بینیم بیشترین حضور در محکومیت فتنه ها از میان اقشار محروم است ، بنابراین هر کاری برای این قشر انجام دهیم کم است و آنها بر ما منت دارند و این وظیفه حکومت است که به امورایشان رسیدگی کند .

محصولی درباره لایحه هدفمند نمودن یارانه ها گفت: مسئله هدفمند سازی یارانه ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون مطرح بوده است؛ اما به دلایل مختلفی این امر به اجرا در نیامده بود.

وی افزود: دولت نهم و دهم برای اجرای این طرح اعلام آمادکی کرد و ان شاءا... با همکاری مجلس به نتایج خوبی دست خواهیم یافت .

وزیررفاه و تامین اجتماعی با اشاره به قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی گفت:بازپرداخت و بازتوزیع یارانه ها به مردم در این قانون نیز پیش بینی شده است و این باز توزیع بر عهده وزارت رفاه و تامین اجتماعی نهاده شده‌است.

وی درباره مبلغ یارانه ها گفت: پس از برگزاری جلسات مختلف ، بنا به پیشنهاد دولت قرار بود 40 هزار میلیارد تومان یارانه بازتوزیع شود اما 20هزار میلیارد تومان از این مبلغ به تصویب مجلس رسید.

وی یادآور شد: با توجه به وظیفه وزارت رفاه و تامین اجتماعی در بازتوزیع یارانه ها ، رییس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان وزیر رفاه و تامین اجتماعی خواهد بود و امیدوارم که کمک شایان توجهی به اقشار محروم در جهت عدالت محوری بکنیم.

محصولی استفاده از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها را در جهت ارتقاء تامین اجتماعی کشور دانست و بیان کرد: صندوق های بیمه ای درمانی و اجتماعی باید بتوانند از این منابع در جهت ارتقاء نظام سلامت و رفاه و تامین اجتماعی گام بردارند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی در ادامه این جلسه با اشاره به طرح تامین آتیه مهر امام رضا(ع) گفت: این طرح با همکاری بین وزارت رفاه و صندوق مهر امام رضا (ع) به اجرا در خواهد آمد.

وی یادآور شد آیین نامه اجرایی این طرح تدوین شده و از امسال برای متولدین سال 89 اجرا خواهد شد.

صادق محصولی درباره ارائه خدمات الکترونیک به مشتریان این وزارتخانه و سازماهای تابعه گفت: از سال 89 ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان را پیگیری خواهیم کرد و سعی می کنیم ارائه این نوع خدمات به مردم با کاهش هزینه ها و سفرهای درون شهری همراه باشد.

وی در پایان سخنان خود درباره این طرح گفت: این موضوع در هیات دولت مطرح شده و مورد استقبال رییس جمهور قرار گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: