February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۰۷۶
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۸
0
قبل از فرارسیدن عید نوروز 1389 خبر توزیع پرتقال اسراییلی در تهران، کرج و سایر شهرستان های استان تهران و سپس تلاش مسئولان مربوطه برای جمع‌آوری آن مانند دروغ سیزده از راه نرسیده افکارعمومی کشور را به خود مشغول کرد.

آفتاب- فروزان آصف نخعی: قبل از فرارسیدن عید نوروز 1389 خبر توزیع پرتقال اسراییلی در تهران، کرج و سایر شهرستان های استان تهران و سپس تلاش مسئولان مربوطه برای جمع‌آوری آن مانند دروغ سیزده از راه نرسیده افکارعمومی کشور را به خود مشغول کرد.

بر اساس گزارش ها و تصاویر منتشر شده روی برچسب این پرتقال ها نام اسرائیل نوشته شده اما روی جعبه های حاوی آنها اسم چین آمده است. در همان زمان محمدرضا نادری، معاون امور گمرکی گمرک ایران به ایسنا گفت "از آنجا که معامله تجاری با اسرائیل ممنوع است و مردم هم کالاهای اسرائیلی را مصرف نمی‌کنند، اگر هم پرتقال‌هایی از اسرائیل به داخل کشور وارد شده باشد، از مبادی رسمی نبوده است.

این اظهارات حاکی از آن بود که کالاها به صورت قاچاق وارد کشور شده و در اصطلاح گمرك و ساير دستگاه‌هاي وصولي دولت، منظور از قاچاق،گريزاندن كالا از پرداخت ماليات و عوارض به دولت است.

این اظهارات در حالی عنوان می‌شد که به گزارش ایلنا این پرتقال ها با مجوز وزارت بازرگانی ایران وارد شده ولی از آنجا که جعبه حاوی آنها چینی بوده است، مأموران وزارت بازرگانی هنگام ترخیص جعبه ها متوجه برچسب های روی خود پرتقال ها نشده اند.در این حال حسین مهاجران، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران به ایسنا گفته بود که این پرتقال ها احتمالا از طریق دوبی به ایران وارد شده است.

جوهر قلم این اخبار هنوز خشک نشده که به گزارش برنا مهدی میرزایی نماینده بسیج دانشجویی از طیف اصولگرایان در این ارتباط به سخن درآمده و مطرح کرده که "کالاهای اسراییلی امروز بیشتر از 25 سال پیش در کشور توزیع می شود" به نحوی که " توزیع کالاهای اسرائیلی در دولت احمدی نژاد بیشتر از 25 سال گذشته بوده است."

شاید اگر این موضوع در دولت آقای هاشمی رفسنجانی و یا دولت اصلاحات سید محمد خاتمی رخ داده بود می‌توانست کفن پوشان سازمان یافته را به جلوی در مجلس و یا وزارت بازرگانی کشانده وخواهان آن شوند که یا دولت استعفا داده و دولت دیگری بر سرکار بیاید و یا وزیر مربوطه حداقل مستعفی ویا توسط مجلس استیضاح و برکنار شود.

به عبارت دیگر وقوع این اتفاق در زمان دولت سازندگی و دولت اصلاحات اگر می‌توانست به وابستگی به نهادهای صهیونیستی تلقی شود اما امروزه تنها می‌تواند به برای مطرح کنندگان این دست از اخبار، شائبه حمایت از رقیب از سوی مسئولان کشور عنوان شود.به گزارش برنا میرزایی با اشاره به حضور پررنگ کالاهای اسراییلی در کشور گفت: این کالاها امروز بیش از 25 سال پیش توزیع می شوند از وزارت بازرگانی می خواهیم جلوی این کالاها را بگیرد. اصرار ما برای جلوگیری از توزیع این کالاها با عنوان حمایت از شرکت های رقیب محکوم شده و این درست نیست.

شرایط سیاسی ایران نشان داده از دو رویداد با نتیجه واحد می‌توان با توجه به نزدیکی یا دوری فاعلان عمل به نهادهای قدرت، احکام و نظرات متفاوت مطرح کرد هرچند قانون اساسی ایران همه افراد را در مقابل قانون برابر دانسته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: