اشرفی پیشکشوت وزنه‌برداری:
کد خبر: ۱۹۰۷۲
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۵
0
این وزنه برداران 10 نفر بودند؛ اما در مطبوعات و رسانه ها تنها از9 نفر نام برده شد. اما من این شهامت را دارم که...

شفاف : عطار اشرفی پیشکسوت وزنه برداری در راستای افشاگری ها در رشته وزنه برداری این بار با صراحت تمام اعلام می کند که خود حسین رضا زاده هم دوپینگی بوده است و در آن زمان که در راس خبر ها نام 10 ورزشکار به عنوان وزنه بردار دوپینگی مطرح شده بود همین نفر آنها کسی نبود به جز حسن رضا زاده.او در گفت و گو با برنا حرف هایی را به زبان آورده است که کمتر کسی آن را شنیده است.

گوش شنوایی وجود نداشت

این روزها افرادی که در راس فدراسیون وزنه برداری حضور دارند فصاحت را به حد اعلی رسانده اند، راستش سکوت ما از رضایت نبود بلکه گوش شنوایی وجود نداشت. وزنه بردای از رشته های اول قهرمانی ایران است و اولین مدال المپیکی و جهانی را به ارمغان آورده.از همین رو نباید به این شکل نامطلوب با این رشته برخورد شود.

آقایان دلشان برای وزنه برداری نمی سوزد

پرویز جلایر از اسطوره های وزنه برداری کشورمان است و توانسته رکورد المپیک را جا به جا کند. منوچهر برومند هم اولین وزنه برداری بود که توانست 500 کیلوگرم در مجموع را بر بالای سر ببرد. این دو نفر افرادی هستندکه به درد وزنه برداری ما می خورند و سایرین افرادی هستند که نمی توانند به این رشته کمک کنند و بیشتر به فکر منافع خود هستند تا پیشرفت وزنه برداری. امروز بدنه وزنه برداری توسط این افراد آلوده شده است

مفت خور یعنی چه؟!

من از اینکه موضوع های این چنینی به مطبوعات کشیده شده ناراحت هستم.ادا کردن القابی چون مفت خور قباحت دارد. من سال 93 زمانی که حسین رضا زاده 62 کیلو وزن داشت در کنار او بودم و دیدم که چگونه در عرض یک سال صد کیلوگرم افزایش وزن داشت و حال از او می پرسم مگر شما با پول بیت المال صد کیلو اضافه وزن پیدا نکردید؟ شمائیکه پول بیت المال را می خورید و به دیگران بی حرمتی می کنید.واقعا این صد کیلو اضافه وزن از کجا آمد؟

التماس ساعی را می کنند که رئیس شود؛ اما نمی شود

من شاهد این هستم که در رشته تکواندو التماس هادی ساعی را می کنند که بیاید و ریاست فدراسیون را به دست بگیرد؛ اما او قبول نمی کند.چرا که به خوبی می داند باید برای تصاحب این پست تجربه کسب کند و با حضور نامناسب خود مدال های ارزشمندش را کمرنگ نکند. روز اولی که حسین رضازاده به فدارسیون آمد من و جلایر را فراخواند و گفت که دست و پای شما را می بوسم و خواستار اینم که به ما کمک کنید؛ اما امروز کسانی در فدراسیون حضور دارند که خود از مروجین داروهای نیرو زا در میان وزنه برداران هستند.

اگر کسی برای زارع حکمی صادر کند با ما طرف است

من شهامت این را دارم که واقعیت ها را به زبان بیاورم؛ چرا که خدا را در نظر می گیرم . امروز اگر کوچکترین حکمی برای بهمن زارع صادر کنند با ما طرف است. زارع از طرف کمیته بحران که در حضور بهرام افشارزاده تشکیل شد مادام العمر محروم شده است.از همین دیگر اجازه فعالیت در این رشته را ندارد.ما باید جلوی افرادی که به وزنه برداری آسیب می رسانند را بگیریم. من خود شاهد بودم که زمان ریاست علی مرادی چگونه به این رشته ضربه زدند. یک خشونت کوچک باعث شد که این دوستان تصمیم به انتقام بگیرند وگرنه وادا ستاد مبارزه با دوپینگ چه کاری به وزنه برداری داشته که به یکباره در زمان سرمربیگری ایوانوف وارد اردو شده و از وزنه برداران تست بگیرد.

رضا زاده هم دوپینگی بود

آن زمان 10 نفر از وزنه برداران ما از حضور در میادین محروم شدند . وزنه بردارانی که می توانستند برای کشورمان افتخار آفرینی کنند این وزنه برداران 10 نفر بودند؛ اما در مطبوعات و رسانه ها تنها از9 نفر نام برده شد. اما من این شهامت را دارم که بگویم که نام نفر دهم، حسین رضا زاده بود!

حالا آقای رضازاده در سخنان خود می گویند: "ما به کسی مفت نمی دهیم که بخورد." همانطور که گفتم افرادی که در فدراسیون وجود دارند همگی نان به نرخ روز می خورند. حقوق می گیرند تا زندگی خود را ادامه دهند؛ اما دراین میان افرادی چون پرویز جلایری و منوچهر برومند که از بزرگان این رشته هستند زیر سوال می روند. مگر کسی فرزندان این دو نفر را در فدراسیون دیده است که برای گرفتن حقوق آمده باشند؟ این آقای رضا زاده بوده که از پول بیت المال به افراد ی که محروم هستند پاداش می دهد. برای آنها خط و گوشی ماهواره ای خریداری می کند. من خطاب به رضا زاده می گویم دوست عزیز بهتر نیست که با خود خلوت کنی و به این بیاندیشی که چگونه در عرض یک سال صد کیلو افزایش وزن داشته ای؟ مگر این با پول بیت المال نبود؟
در پایان یادآور می شوم که باز هم مستندات زیادی دارم در آینده آنها را به اطلاع مردم شریف ایران خواهم رساند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: