کد خبر: ۱۹۰۶۹
۲۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۰
0
وي در ادامه گفت: سال 2003 در اجلاس رهبران زن محيط زيست جهان بنده با بنز براي حضور در اجلاس راه يافتم؛ ولي وزير محيط زيست فنلاند با لباس ورزشي و دوچرخه به اجلاس آمد.
فارس: رئيس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران گفت: خانم‌ها با رعايت حجاب و پوشش خود پابه‌پاي مردان از دوچرخه استفاده كنند و عدالت اجتماعي برقرار شود.

به گزارش معصومه ابتكار در دويست و هفتاد و دومين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران در جريان بررسي طرح "بسته‌سازي كالبدي، فرهنگي و اجتماعي براي گسترش استفاده از دوچرخه در تهران " گفت: با توجه به اينكه آلودگي هوا روز به روز افزايش پيدا مي‌كند تا زماني كه براي كنترل و مهار آن برنامه‌ريزي صورت نگيرد، استفاده از دوچرخه در تهران فاقد ايمني است.

وي ادامه داد: دوچرخه سواري مي‌تواند به كاهش آلودگي هوا كمك كند؛ ولي در شرايطي كه دستگاه‌هاي متولي نيز كار خود را انجام دهند.

ابتكار تصريح كرد: در حال حاضر برنامه جامع كاهش آلودگي هوا تعطيل است و طرح دوچرخه سواري در شرايط كنوني تهران فقط با اهداف تفنني و ورزشي قابل اجراست.

وي به اجراي عدالت اجتماعي اين طرح اشاره كرد و گفت: اين طرح بايد به نحوي اجرا شودكه استفاده خانم‌ها از اين وسيله نيز فقط به زمان ورزش محدود نشود و به همان ميزان كه مردان از دوچرخه استفاده مي‌كنند خانم‌ها نيز بتوانند.

رئيس كميته محيط زيست شورا تصريح كرد: مسائل پوشش و حجاب بانوان را در نظر مي‌گيريم ولي اگر اجراي اين طرح عملي شود خانم‌ها نيز بايد پابه‌پاي مردان از دوچرخه استفاده كنند.

وي در ادامه گفت: سال 2003 در اجلاس رهبران زن محيط زيست جهان بنده با بنز براي حضور در اجلاس راه يافتم؛ ولي وزير محيط زيست فنلاند با لباس ورزشي و دوچرخه به اجلاس آمد.

احمد مسجد جامعي عضو كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تهران نيز در ادامه اظهارات ابتكار، گفت: برخي از شهرهاي ايران مانند يزد به شهر دوچرخه معروف است ضمن اينكه در گذشته براي دوچرخه گواهينامه صادر مي‌كردند كه آداب خاص خود را داشت.

وي افزود: توجه به بانوان براي دوچرخه سواري در اين طرح پيش‌بيني شده است و در صورت تصويب سريع‌تر مي‌توان آن را اجرا كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.