February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۰۲۴
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۰
0
شرکت تحقیقات بازار گارتنر پیش‌بینی کرد که تا سال 2015؛ بیش از نیمی از کامپیوترهای خریداری شده برای دانش آموزان بالای 15 سال مجهز به نمایشگرهای صفحه لمسی خواهد بود و نسل آینده، نسل نمایشگرهای لمسی است.

اکنون تنها چند روز از عرضه آی‌پدهای مجهز به صفحه لمسی به بازار از سوی اپل نمی‌گذرد. اما یک پژوهش نشان داده است که تا سال 2015، اکثر کودکان در سنین کمتر از 15 سال، از کامپیوترهایی استفاده خواهند کرد که ویژگی صفحه لمسی را با خود یدک می‌کشند.

به ادعای شرکت تحقیقات بازار گارتنر ، نسل جوان‌تر خواهد توانست راهگشای محاسبات صفحه لمسی باشد. این شرکت معتقد است که 50 درصد کامپیوترهایی که در سال 2015 برای بچه‌هایی با سن 15 سال و یا کمتر خریداری خواهد شد، ویژگی صفحه لمسی را خواهد داشت. این در حالی است که در سال 2009 تنها 2 درصد از کامپیوترهای شخصی مجهز به این امکان بوده‌اند.

به گزارش سی‌نت، گارتنر همچنین پیش‌بینی می‌کند که سرمایه‌گذاری در زمینه کامپیوترهای صفحه لمسی با افزایش مواجه خواهد بود، هر چند با شتابی نه چندان زیاد. در عین حال این شرکت پژوهشی بیان داشت که تنها کمتر از 10 درصد کامپیوترهای فروخته شده به مشتریان تجاری در سال 2015 از یک نمایشگر صفحه لمسی بهره خواهند برد .

به گفته گارتنر افزایش پذیرش کامپیوترهای صفحه لمسی از سوی مصرف کنندگان و پذیرش آهسته‌تر آن از سوی شرکت‌ها عمدتا به دلیل نرم‌افزارهای تجاری و صنعتی عتیقه است که به سیستم عامل‌های مشخصی برای کار کردن نیاز دارند. تمایل بیشتر مصرف کنندگان برای استفاده از وسایلی که نیازی به یک ماوس و یا صفحه کلید ندارند، نیز در این امر دخیل است.

گارتنر با بیشتر دانستن احتمال استفاده بچه‌ها از کامپیوتر‌های لمسی در سال 2015، اعتقاد دارد که محیط آموزشی خواهد توانست به راحتی با این ابزارها کنار بیاید. به ادعای این شرکت، «بیشتر از نصف، و یا حتی احتمالا 75 درصد» از قسمت‌های مدارس در 5 سال آینده قادر خواهند بود که نمایشگر‌های صفحه لمسی استفاده کنند.

به گفته گاتنر، نتیجه یک پدیده نسبتا جالب توجه خواهد بود. برای اولین بار یک نسل کامل از بچه‌ها از استفاده صفحات لمسی ناراحت نخواهند شد. در حقیقت، بچه‌های امروزی با نمایشگرهای صفحه لمسی احساس راحتی می‌کنند.

لزلی فیرینگ نایب رئیس بخش پژوهش در گارتنر در یک بیانیه اعلام کرد که: «به مانند بسیاری از پیشرفت‌های اخیر فناوری، پذیرش عمومی نمایشگرهای لمسی، ابتدا توسط مصرف کنندگان خواهد بود و بعد از آن و به تدریج شرکت‌ها نیز به آن روی خواهند آورد». او افزود: «آنچه که در اینجا متفاوت خواهد بود، پذیرش گسترده سیستم‌های صفحه لمسی از سوی بخش آموزش خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود اتفاق بیفتد، در نتیجه یک نسل کامل در عرض 10 تا 15 سال آینده فارغ التحصیل خواهند شد که سیستم‌های صفحه لمسی برای آنها کاملا طبیعی خواهد بود».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: