کد خبر: ۱۹۰۰۸
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۲
0
وي قدمت شهرداري تبريز و تنوع وظايف آن را علت توجه مردم به شهرداري‌ها به عنوان مركز ثقل دانست و افزود: با رشد شتابان جمعيت، لزوم برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و پيش‌بيني‌هاي مورد نياز براي كنترل مشكلات و معضلات شهرنشيني ديده مي‌شود.

فارس: رئيس مركز بهداشت آذربايجان شرقي از انتخاب تبريز توسط سازمان بهداشت جهاني به عنوان نخستين و تنها شهر كشور از يك‌هزار شهر انتخابي سطح جهان خبر داد.

احمد كوشا در همايش شهرداران و شوراي اسلامي آذربايجان شرقي به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: به دنبال اجراي طرح ابتكارات جامع محور (سلامت، تغذيه، بخش‌هاي اجتماعي و نيز توسعه اقتصادي) از سوي سازمان جهاني بهداشت جهاني به عنوان نخستين شهر كشور در اين ارتباط انتخاب شد.

وي با اشاره به شعار هفته سلامت امسال با عنوان «شهرنشيني و سلامت» گفت: با رشد و توسعه شهرنشيني همچنين پيشرفت روزافزون تكنولوژي‌هاي نوين چينش بيماري‌ها نيز تغيير و بيماري‌هاي جديدي به وجود آمده‌اند و سلامتي مردم را به خطر مي‌اندازند.

رئيس مركز بهداشت آذربايجان شرقي افزود: با توجه به اينكه بيش از 50 درصد افراد جوامع دنيا و 70 درصد جمعيت كشور ما در شهرها زندگي ‌كرده و در معرض آلودگي‌هاي ناشي از تكنولوژي‌هاي نوين هستند، توجه به سلامت اقشار مختلف جامعه به ويژه نسل جوان و ارائه راهكاري پيشگيري ضروري است.

كوشا از پاكسازي مبادي ورودي و خروجي شهرهاي استان به عنوان اقدامي ابتكاري در هفته سلامت ياد كرد و اظهار اميدواري كرد كه با ادامه اين روند در آينده‌اي نه چندان دور شاهد شهرهايي با چهره زيبا باشيم.

وي در ادامه بر لزوم تغيير ديدگاه‌هاي مسئولان دستگاه‌ها به مقوله سلامت با توجه به تغيير بيماري‌هاي عصر حاضر تاكيد كرد و افزود: ايجاد امكانات ورزشي، افزايش ايمني معابر و خيابان‌ها، اجراي برنامه‌هاي آموزشي براي ارتقاي فرهنگ شهرنشيني و بسترسازي‌هاي رفاهي براي قشر جوان جامعه مي‌تواند از سطح بروز بيماري‌هاي روحي و رواني به عنوان بيماري سطح نخست استان بكاهد.

مديركل امور شهري و شوراهاي اسلامي استانداري آذربايجان ‌شرقي نيز در اين همايش گفت: همكاري‌هاي بين بخشي ضامن داشتن شهرهايي سالم، پاك و ايمن است.

محمد موحد‌نيا با بيان اينكه سازمان جهاني بهداشت 20 گام را براي تحقق وجود شهرهاي سالم در دنيا ارائه كرده است با بر شمردن شش گام نخست و مهم اين مسئله نخستين قدم را تشكيل ستاد پيگيري فعاليت‌هاي بين بخشي در حوزه سلامت نام برد و استمرار فعاليت‌هاي بين بخشي، ايجاد احساس مشاركت در مردم، ايجاد آگاهي عمومي، بومي‌سازي برنامه‌هاي جهاني بهداشت در كشور و نوآوري را از جمله اين گام‌ها برشمرد.

وي قدمت شهرداري تبريز و تنوع وظايف آن را علت توجه مردم به شهرداري‌ها به عنوان مركز ثقل دانست و افزود: با رشد شتابان جمعيت، لزوم برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و پيش‌بيني‌هاي مورد نياز براي كنترل مشكلات و معضلات شهرنشيني ديده مي‌شود.

مديركل امور شهري و شوراهاي استانداري ضمن ارائه نكاتي از وظايف شهرداري‌ها براي رفع موانع بهداشت روحي و جسمي شهروندان، يكي از وظايف خطير شهرداران را توجه به تامين سلامت روحي، رواني، اجتماعي و معنوي مردم دانست و خواستار ايجاد شهري جذاب با عرصه‌هاي كاربردي مطابق با شرايط روز شد.

سازمان بهداشت جهاني (WHO) يك سازمان تخصصي وابسته سازمان ملل متحد است كه به عنوان مرجع هماهنگ كننده بهداشت عمومي بين‌‌اللملي عمل مي‌كند.

اين سازمان كه در هفت آوريل 1948 بنيانگذاري شد و مقر آن در شهر ژنو در سوئيس است، اختيارات و منابع سلفش «سازمان بهداشت» را به ميراث برد كه سازماني وابسته به «جامعه ملل» (League of Nations) بود.

سازمان بهداشت جهاني علاوه بر هماهنگ‌‌ كردن تلاش‌هاي بين‌المللي براي پايش بيماري‌هاي عفوني، مانند مالاريا و ايدز از برنامه‌هايي براي پيشگيري و درمان چنين بيماري‌هايي حمايت مي‌كند. اين سازمان از توليد و توزيع واكسن‌هاي موثر و بي‌خطر، شيوه‌هاي تشخيصي داروها حمايت مي‌كند.

193 كشور در حال حاضر عضو سازمان بهداشت جهاني است و تمام اعضاي سازمان ملل به جز «ليختن‌اشتاين» عضو سازمان جهاني بهداشت و دو كشور غير عضو سازمان ملل نيو (Niue) و جزاير كوك هم عضو اين سازمان است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: