پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۸۹۹۱۴
۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۳
0
 پول‌نیوزاستاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه به هر کسی که یک نفر معتاد متجاهر در این استان پیدا و معرفی کند جایزه داده و از او سپاسگزار خواهم بود، از اینکه پس از سه سال تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، این استان عاری از این معتادان شده است، ابراز خرسندی کرد. 
 
اسماعیل جبارزاده  در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: در حال حاضر با انجام یکسری اقدامات و ایجاد و راه اندازی مراکز نگهداری معتادان ماده ۱۶ و ۱۵ ، شهرها و روستاهای استان از وجود معتادان متجاهر خالی شده است و درصدد هستیم با ادامه فعالیت های خود و تاکید بر موضوع مهم پیشگیری مبارزه با مواد مخدر را گسترده تر و ریشه ای تر ادامه دهیم. 

وی اظهار کرد: با پشت سر گذاشتن جمع آوری معتادان متجاهر باید به سمت پیشگیری قبل از اعتیاد برویم تا هزینه های درمان را کاهش داده و در آینده با فرهنگ سازی در میان آحاد مردم به سمت جامعه ای عاری از مواد مخدر پیش رویم که این آرزوی قلبی من و تمام اعضای شورای هماهنگی است. 

جبارزاده با بیان اینکه سیاست مصون سازی استان از مواد مخدر را با انگیزه بیش از پیش و با وسعت بیشتر ادامه می دهیم، تاکید بر مباحث آموزشی و آگاه سازی رسانه ای آحاد مردم را از پیش نیازهای مصون سازی بیان کرد و خواستار مشارکت و کمک بیش از پیش خبرگزاری ها، صدا و سیما و مطبوعات استان در این زمینه شد. 

وی ، موفقیت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی را ناشی از همدلی، همگرایی و هماهنگی بین اعضا و دستگاه های مختلف انتظامی، قضائی، دادستانی ، بهزیستی و سایر نهادها دانست. 

استاندار آذربایجان شرقی ، تامین هزینه های مرکز نگهداری ماده ۱۶ توسط شهرداری تبریز، ایجاد و تجهیز خوابگاه های بانوان معتاد، جذب کمک های بخش خصوصی و خیرین، رسیدگی بیشتر به معتادان بیمار پرخطر و ایجاد پارک های متعدد بانوان در تبریز و شهرستان ها را مورد تاکید قرار داد. 

جبارزاده، خدمت به معتادان درمانده را وظیفه مهم و رسالتی بس سنگین بر عهده مسئولان استانی برشمرد و با بیان اینکه این افراد جزو محروم ترین و نیازمندترین اقشار جامعه هستند، گفت: کمک به این دسته از افراد جامعه خیر معنوی دارد و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید در این زمینه تلاش های شبانه روزی کنند زیراکه این شورا با سایر شوراها و کارگروه های تفاوت های اساسی دارد. 

وی ، بازگرداندن یک نفر از معتادن به آغوش گرم خانواده را بهترین هدیه مادی و معنوی خدمت گذاران مردم در شورای مبارزه با مواد مخدر دانست و یادآور شد: باید با اقدامات خود در این شورا که باب خدمت را برایمان باز کرده است ، فردای قیامت مورد سئوال قرار نگیریم. 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه آماری از فعالیت های این پلیس، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با کشف ۴۵۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر، افزایش ۱۳ درصدی در این رابطه داشته ایم. 

سرهنگ قاسم دهقان افزود: در ارتباط با دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر نیز با دستگیری ۴۸ نفر تهیه و توزیع کننده کلان، رشد ۱۴ درصدی را ثبت کرده ایم. 

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۹۷۹ معتاد متجاهر در آذربایجان شرقی شناسائی و به مراکز ترک اعتیاد معرفی شده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پنج درصدی دارد. 

دهقان ، از انهدام ۹ باند فعال تهیه و توزیع کننده مواد مخدر در آذربایجان شرقی از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و افزود: در این رابطه نیز تعداد یکهزار و ۷۰۳ نفر دستگیر و به مراجه قضائی معرفی شده اند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: