April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۸۹۸۶
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۱
0
در صورت ادامه ساخت و سازها تهران خفه می شود/اعلام آمادگی تمدن برای مناظره با منتقدان آرد ونان/جزئیات دلایل عدم اجازه ساخت و ساز در زمین های شمال،شمال شرق و شرق تهران از سوی استاندار تهران اعلام شد.

استاندار تهران در گفت وگو با خبرآنلاین،در خصوص جزئیات طرح عدم اجازه ساخت و ساز در سه نقطه پر جمعیت و استراتژیک تهران گفت:"اگر در زمین های شرق،شمال و شمال شرق ساخت و ساز بشود،تهران خفه خواهد شد."

مرتضی تمدن افزود:اگر اراضی شمال،شمال شرق و شرق تهران هم به تصرف سازندگان درآید مردم دیگر هیچ فضایی در تهران برای تفریح نخواهند داشت و تهران خفه خواهد شد.

وی با اعلام دلیل عدم اجازه ساخت و ساز در مناطق اعلام شده افزود:این اراضی،زمین های ملی است و اکثر آنها اراضی دولتی است که یک بخشی از آنها را هم مردم سند مالکیت دارند.

وی با اشاره به اینکه آن دسته از مردم که سند مالکیت دارند زمین معوض خواهند گرفت،گفت:کسانی که مالکیتشان قانونی و مشخص است و زمین هایشان تعیین مالکیت شده است،می توانند زمین معو بگیرند.

استاندار تهران تصریح کرد:کسانی که ادعای مالکیت دارند باید تعیین مالکیت خود را اثبات کنند و کسانی که به طور غیر قانونی این زمین ها را اشغال کرده اند باید زمین های متعلق به دولت را پس بدهند.

وی افزود:در مجموع زمین های بالای خط ارتفاع 1800 متر از سطح دریا که زمین های شرق،شمال و شمال شرقی تهران را در بر می گیرد،هیچکدام مجوز ساخت و ساز نخواهند گرفت.

تمدن با اشاره به اینکه این زمین ها باید تبدیل به فضای سبز شود،گفت:این زمین ها در اختیار شهرداری باید قرار بگیرد برای ساخت پروژه های تفریحی و رفاهی مردم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از سوی شهرداری تهران در خصوص مالکیت اراضی شمال،شمال شرق و شرق تهران مخالفتی با عدم ساخت ساز صورت خواهد گرفت،گفت:شهرداری در این خصوص همکاری می کند و اجازه صدور هیچ مجوز ساخت و سازی را نخواهد داشت.

استاندار تهران افزود:در مکان های اعلام شده،باید سازمان مسکن و شهرسازی زمین های معوض بدهد و این زمین ها را آزاد کند برای استفاده عموم مردم،چرا که اگر اینکار صورت نگیرد تهران خفه خواهد شد.

با منتقدان مناظره می کنم

تمدن همچنین در خصوص منتقدان به وضعیت آرد و نان گفت:منتقدان حقیقی و حقوقی که در رسانه ها از وضعیت آرد و نان استان تهران انتقاد کرده اند می توانند به طور مستقیم با استاندار تهران گفتگو کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری آرد و نان استان تهران تصریح کرد:جلسه ای ترتیب خواهیم داد تا منتقدان در حضور اصحاب رسانه در خصوص آرد و نان مناظره کنند که در این جلسه اعضای شورای سیاستگذاری آرد و نان استان تهران نیز پاسخگوی سئولات منتقدان هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.