کد خبر: ۱۸۹۸۳
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۴
0
علی دایی که اعتقاد داشت علی کفاشیان واقعیت ماجرای انتخاب و برکناری اش ازتیم ملی فوتبال را صحیح و با صداقت بیان نمی کند، در ابتدا رئیس فدراسیون را به دروغگویی متهم کرد و سپس به شرح ماجرا پرداخت و تاکید کرد که محمد علی آبادی او را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده است نه فدراسیون فوتبال!
علی دایی در حالی که تاکید می‌کرد حبیب کاشانی از او خواسته در مورد اتفاقات اخیر فدراسیون فوتبال اظهار نظر نکند دوبار روی خط ارتباطی برنامه نود آمد و در هر دو نوبت علی کفاشیان و برخی مسئولان فدراسیون فوتبال را متهم به دروغگویی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی کرد.

به گزارش مهر، برنامه دوشنبه شب نود با طرح این سوال کوتاه که عملکرد فدراسیون فوتبال در تیم های مختلف ملی از بین گزینه های "خوب، متوسط و ضعیف" را چگونه ارزیابی می کنید آغاز شد و در همان دقایق ابتدایی مشخص بود که با توجه به اتفاقاتی که طی روزهای گذشته پیرامون فدراسیون فوتبال رخ داده است، گزینه "ضعیف" بیشترین آرا را به خود اختصاص خواهد کرد.

درصد رای دهندگان به گزینه سوم (ضعیف) در حالی رو به افزایشی چشمگیر بود که غلامحسین پیروانی سرمربی مستعفی تیم فوتبال امید نیز به عنوان نخستین مهمان این برنامه درحال صحبت علیه فدراسیون فوتبال و کارشکنی های صورت گرفته در مورد تیم فوتبال امید بود.

پس از وی نیز بیژن ذوالفقارنسب و جلال چراغپور در نگاهی کارشناسی به اتفاقات و مشکلات فوتبال به برخی ضعف های موجود در این رشته پرطرفدار و فدراسیون فوتبال اشاره کردند که صحبت های این دو مربی و کارشناس فوتبال نیز توانست بر افزایش میزان رای دهندگان به گزینه ضعیف تاثیر مستقیم بگذارد.

اما جذابترین بخش برنامه دوشنبه شب نود به حضور علی کفاشیان برمی گشت که طی روزهای گذشته سیبل انتقادات رسانه های ورزشی بود. عادل فردوسی پور که سوژه روز ورزش ایران را برای گفتگوی ویژه برنامه اش انتخاب کرده بود در همان ابتدا به شوخی از کفاشیان خواست ظرفیت انتقادپذیری اش را بالا ببرد تا تصاویری از جمع بندی اتفاقات فوتبال با دید انتقادی پخش شود.

این تصاویر که با اظهار نظرهای متناقض علی کفاشیان و مهدی تاج در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی نیز تکمیل شده بود به خوبی وضعیت چندماه اخیر فدراسیون فوتبال را نشان داد و عمق بهم ریختگی این رشته پرطرفدار را به نمایش گذاشت.

در ادامه، برنامه به سمتی رفت که ماجرای انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی و موضوع برکناری او پس از شکست برابر عربستان و البته بدهی که فدراسیون فوتبال به وی دارد به میان کشیده شد.

توضیحات علی کفاشیان که همچنان اعتقاد داشت انتخاب علی دایی با مشورت برخی افراد خارج از فدراسیون بوده اما برکناری اش تصمیم اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بوده است، باعث شد علی دایی -  که فردوسی پور قبل از این اعلام کرده بود در یک برنامه حضوری نظرات وی را جویا خواهیم شد - روی خط بیاید و مسائلی را مطرح کند که بیشتر از همه نقش محمد علی آبادی رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی و رئیس فعلی کمیته ملی المپیک در انتخاب سرمربی تیم ملی را پررنگ می کرد.

علی دایی که اعتقاد داشت علی کفاشیان واقعیت ماجرای انتخاب و برکناری اش ازتیم ملی فوتبال را صحیح و با صداقت بیان نمی کند، در ابتدا رئیس فدراسیون را به دروغگویی متهم کرد و سپس به شرح ماجرا پرداخت و تاکید کرد که محمد علی آبادی او را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده است نه فدراسیون فوتبال!

دایی توضیح داد که پس از مذاکره ای که بین او و محمد علی آبادی صورت گرفته است، رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی قول داده از طریق رایزنی هایی که می کند می تواند نظر مثبت مسئولان باشگاه سایپا برای حضور علی دایی در تیم ملی را بگیرد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه علی آبادی قصد داشته همان روز حکمش را اعلام کند تاکید کرد برکناری اش از تیم ملی بعد از باخت به عربستان هم خارج از اختیارات فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه این فدراسیون بوده است.

این درحالی بود که علی کفاشیان تاکید داشت هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال صبح روز بعد از دیدار با عربستان تشکیل جلسه داده و تصمیم به برکناری علی دایی گرفته است، اما دایی با طرح این پرسش که " چطور تصمیمی که صبح گرفته شده است، ساعت 5 بعدازظهر خبرش اعلام شده" علی کفاشیان را متهم به دروغگویی کرد.

علی دایی که در بخش نخست تماس تلفنی اش با برنامه نود از توضیحات کفاشیان قانع نشده بود پس از آنکه رئیس فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در این مورد ارائه کرد مجددا روی خط آمد و این بار با بیان اینکه " از آقای کاشانی عذرخواهی می کنم که برخلاف قولی که به ایشان دادم مجبور به حرف زدن شدم" این بار تندتر از قبل با کفاشیان گفتگو کرد.

دایی همچنان برمواضع قبلی اش تاکید داشت که نه حضورش در تیم ملی و نه برکناری اش از سرمربیگری تیم ملی در اختیار فدراسیون فوتبال نبوده است و عوامل دیگری در این بین نقش داشته اند. او تاکید کرد که اضافه کردن متمم به قراردادش با فدراسیون فوتبال نیز کاری اشتباه از سوی مسئولان این فدراسیون است که حاضر به پذیرش آن نیست.

دایی در ادامه مطرح کردن پرسش های بی پاسخش از علی کفاشیان گفت که شما شب بازی با عربستان در هتل تیم ملی بودید و به من گفتید که می مانم و از من حمایت می کنید چطور شد تا فردا صبح نظرتان عوض شد و در نشست هیئت رئیسه هم با برکناری من موافقت کردید؟ مگر تصمیم خودتان نبود؟ این موافقت شما نشان می دهد که دیگران قبلا تصمیم گرفته بودند و شما با آن موافقت کردید.

جدال لفظی رئیس فدراسیون فوتبال و سرمربی پیشین تیم ملی که حاضر نبودند حرف های یکدیگر را بپذیرند و بر صداقت یکدیگر شبه وارد می کردند در شرایطی تا پایان مکالمه ادامه داشت که سوال نظرسنجی برنامه نود نشان می داد 87 درصد مردم به عملکرد ضعیف تیم های ملی رای دادند، 9 درصد به متوسط و 4 درصد به خوب. و این بهترین معیاری بود که فردوسی پور برای سنجیدن عملکرد فدراسیون فوتبال به کنایه خطاب به علی کفاشیان گفت.

البته برنامه جنجالی نود که اکثر سوژه هایش را از اتفاقات اخیر فوتبال کشور و خبرهای خبرگزاری ها گرفته بود، به این موضوع ختم نشد و بحث تبانی تیم های دسته سومی ، اتفاقات حاشیه ای لیگ های مختلف و ماجرای تماس مشکوک با بازیکنان راه اهن را هم در دل خود جای داده بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: