کد خبر: ۱۸۹۷۴
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۳
0
وزیر بهداشت گفت: به طور متوسط دو دندان شیری کودکان سه ساله، 6 دندان کودکان 6 ساله و دو دندان دائمی کودکان 12‌ ساله در معرض فساد است.

به گزارش مهر، دکتر مرضیه وحید ‌دستجری شب گذشته در مراسم روز دندانپزشکی در مرکز همایشهای برج میلاد، از سلامت دهان و دندان به عنوان یکی از اولویتهای اساسی وزارت بهداشت نام برد و افزود: اگر سلامت دهان و دندان حفظ شود از بسیاری از بیماریهای قلبی بویژه سکته‌ها جلوگیری می‌شود.

وی با عنوان این مطلب که بنا داریم در صورت تامین اعتبار لازم طرح دندانپزشک خانواده را در کنار طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 50 هزار نفر اجرا کنیم، گفت: در حال حاضر بیش از 22 هزار دندانپزشکان داریم که این عدد نشان می‌دهد که از این به بعد باید به جای توسعه در تربیت دندانپزشک عمومی باید به سمت بخشهای تخصصی و فوق‌تخصصی دندانپزشکی برویم.

دستجردی با تاکید بر اینکه باید از دندانپزشکان در سیستم شبکه بهداشت استفاده کنیم، تصریح کرد: دندانپزشکان باید علاوه بر درمان‌نگری به بهداشت و پیشگیری نیز توجه داشته باشند.

وی از ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان زیر 6 سال و بیمه دندان شماره 6 کودکان به عنوان فعالیتهای اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت نام برد و گفت: بسیاری از افراد جامعه از جمله زنان باردار، کودکان و سالمندان در معرض مشکلات دهان و دندان هستند که باید برنامه‌های خاصی را برای آنها تعریف کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دندان شماره 6 بیش از همه دندانها مورد فرسودگی قرار می‌گیرد گفت: طرحی در وزارت بهداشت وجود دارد که می‌تواند از کشیده شدن میلیونها دندان شماره 6 جلوگیری کند. این طرح بار مالی زیادی دارد اما امیدواریم امسال آن را اجرا کنیم. همچنین وارنیش فلوارید برای کودکان زیر 12 سال نیز امسال اجرایی می‌شود.

دستجری یادآور شد: به طور متوسط دو دندان شیری کودکان سه ساله، 6 دندان کودکان 6 ساله و دو دندان دائمی کودکان 12‌ ساله در معرض فساد است که اگر سالی دو بار وارنیش فلوراید را انجام دهیم و البته میلیاردها تومان هزینه دارد به میزان 60 درصد از کشیدگی این دندانها جلوگیری خواهیم کرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.