February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۹۵۶
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۷
0
وی ادامه داد: همچنین اتباع بیگانه نیز در سال گذشته چهار میلیون و 631 هزار مورد سفر در مرزهای کشور انجام دادند که در مقایسه با آمار چهار میلیون و 46 هزاری سال 87، 14 درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز صدور گذرنامه نیروی انتظامی از صدور گذرنامه‌های الکترونیکی در 6 ماهه دوم سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از دو میلیون گذرنامه در کشور صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.5 درصد افزایش داشته است.

به گزارش 5مهر، سرهنگ محمود صادقی صبح امروز سه شنبه در نشستی با حضور خبرنگاران در تشریح عملکرد این پلیس در سال گذشته گفت: در طول سال 88 دو میلیون و 140 هزار گذرنامه در کشور صادر شده که این رقم نسبت به آمار دو میلیون و 260 هزاری سال 87، 4.5 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در بحث رسیدگی به گذرنامه‌های مفقودین نیز با رسیدگی به 16 هزار و 230 مورد در سال 88، 3.5 درصد نسبت به آمار 17 هزار و 150 موردی سال 87 کاهش داشته‌ایم.

رئیس پلیس صدور گذرنامه با اشاره به کشف اسناد جعلی در زمینه صدور گذرنامه گفت: این اسناد که شامل کارت پایان خدمت، معافیت، شناسنامه و کارت ملی است در سال گذشته هزار و 652 مورد بوده و نسبت به آمار هزار و 108 موردی سال 87، 49 درصد افزایش داشته است.

مسافرت بیش از 12 میلیون ایرانی از مرزهای کشور

صادقی با اشاره به آمار تردد ایرانیان و اتباع بیگانه در مرزهای کشور گفت: سال گذشته 12 میلیون و 544 هزار و 252 سفر در مرزهای کشور انجام شده که در مقایسه با 10 میلیون و 990 هزار و 934 مورد سفر سال 87، 14 درصد افزایش تردد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین اتباع بیگانه نیز در سال گذشته چهار میلیون و 631 هزار مورد سفر در مرزهای کشور انجام دادند که در مقایسه با آمار چهار میلیون و 46 هزاری سال 87، 14 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس صدور گذرنامه با اشاره به کشف باندهای جعل اسناد در سال 88 گفت: به طور مجموع در سال گذشته پنج باند جعل اسناد هویتی و اسناد دولتی کشف و در این زمینه 66 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی داده شدند که این افراد اقدام به جعل اسنادی از جمله گواهینامه، گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و کارت معافیت می‌کردند.

گذرنامه‌های الکترونیکی در 6 ماهه دوم سال صادر می‌شود

صادقی گفت: در سال جاری با پیگیریهایی که نیروی انتظامی در سال گذشته به عمل آورده بودجه مصوب شده دولت در اجرای این طرح پرداخت شد و اکنون پلیس به دنبال تهیه دستگا‌‌ههای صدور گذرنامه الکترونیکی است و تا 6 ماهه دوم سال جاری پروژه صدور گذرنامه‌های الکترونیکی فعال و این گذرنامه در کشور صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسافران قبل از قصد سفر ابتدا اقدام به مراجعه به مراکز گذرنامه در استانهای سراسر کشور کرده و نسبت به وضعیت گذرنامه خود مطلع شوند، گفت: بیشتر مسافران از وضعیت خروج خود بی‌اطلاعند و سپس در مرزها دچار مشکل می‌شوند. بر همین اساس پلیس گذرنامه توصیه می‌کند تا قبل از انجام هرگونه سفر ابتدا به این مراکز مراجعه کرده و از وضعیت خروج و یا تاریخ اعتبار گذرنامه خود مطلع شوند.

رئیس پلیس صدور گذرنامه گفت: در سال گذشته تشکیلاتی برای زائران حج در نظر گرفته شد تا قبل از مراجعه این افراد به فرودگاه‌ها وضعیت گذرنامه و خروج آنان اطلاع‌رسانی شود.

صادقی با اشاره به افزایش هزینه صدور گذرنامه در کشور گفت: تاکنون تغییراتی در این زمینه صورت نگرفته و در صورت افزایش هزینه‌ها پلیس گذرنامه اقدام به اطلاع رسانی خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: