February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۹۴۸
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۰
0
ابوترابی صبح امروز در آغاز جلسه علنی نمایندگان از پذیرش قانون هدفمندی یارانه ها بدون طرح و یا لایحه اصلاحی توسط دولت خبر داد.
پول نیوز - پس از کشمکش های فراوان بر سر تاخیر و نحوه اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها محمود احمدی نژاد از پذیرش اجرای هدفمندی یارانه ها بدون ارائه هیچگونه طرح و یا لایحه اصلاحی خبر داد .

به گزارش پول نیوز  بسیاری از نمایندگان مجلس که منتظر اظهار نظر رییس جمهور در خصوص اجرای قانون هدفمندی بودند صبح امروز از زبان محمد حسن ابو ترابی فرد خبر پذیرش اجرای هدفمندی یارانه ها را بدون ارائه طرح و لایحه اصلاحی شنیدند.

شاید این خبر پایان زمزمه های مجلسی ها در خصوص تاخیر در اجرا و یا اجرا نکردن این قانون را در پی داشته باشد زیرا دولتی ها پیش از این ایرادات بزرگی را سد راه خود می دانستند و در مواردی از ناتوانی در اجرای طرح دو می زدند.

برای مثال در پی جریان درآمد های دولت از محل یارانه ها دولتی ها سخت بر این باور بودند تا با تحقق رقم 40 هزار میلیاردی آغاز به اجرای طرح کنند که این امر در مجلس به تصویب نرسید و امروز با رسیدن این خبر برای اولین بار دولت از اصرار های قبلی خود عقب نشینی کرد و اجرای قانون را بدون هیچگون طرح و یا لایحه اصلاحی پذیرفت .

قانون هدفمندی یارانه ها که چندی پیش رییس جمهور در برنامه تلوزیونی از عدم اجرای آن خبر داد موجب سر در گمی مردم و نمایندگان مجلس شد و حتی زمزمه هایی مبنی بر سوال از رییس جمهور در خصوص تاخیر در اجرای هدفمند نیز به گوش می رسید .

محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه امروز را بر عهده داشت به نمایندگان گفت : در جلسه ای که خود من و تعداد دیگری از نمایندگان با رییس جمهور داشتند ،رییس جمهور اجرای قانون مصوب مجلس را بدون ارائه طرح و یا لایحه اصلاحی پذیرفت .

وی در ادامه این سخنان افزود : امیدواریم در این راستا مجلس و دولت با همکاری و همدلی مسیر پرفراز و نشیب اجرای هدفمند کردن یارانه ها را پیش ببرند و راه برای رشد و توسعه سیاسی اقتصادی و اجتماعی کشور هموار گردد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته:
نظرات بینندگان
بی نام و نشان
11:45 - 1389/01/24
تاخیر دولت در اجرای طرح تخلف است
رییس
11:46 - 1389/01/24
مصوبه مجلس که نباید اصلاح بشه
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: