پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۸۹۱۳۳
۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
0
علیرضا رادفر گفت: از اولین دقایق اعلام کودتا در ترکیه به دلیل هم مرزی کشورمان از طرف آذربایجان غربی با این کشور بلافاصله اقدامات لازم امنیتی در این زمینه انجام شد
بسته شدن مرز ایران با ترکیهپول‌نیوز- علیرضا رادفر در خصوص آخرین وضعیت مرزهای آذربایجان غربی با کشور ترکیه اظهار داشت: از اولین دقایق اعلام کودتا در ترکیه به دلیل هم مرزی کشورمان از طرف آذربایجان غربی با این کشور بلافاصله اقدامات لازم امنیتی در این زمینه انجام شد.

وی ادامه داد: بعد از اعلام کودتا توسط بخشی از ارتش ترکیه در این کشور نیروهای نظامی و امنیتی در مرزهای استان به حالت آماده باش درآمده و رصد و پایش های زمینی و نیز پایش های هوایی توسط جنگده های ارتش و سایر نیروهای نظامی و امنیتی انجام شد.

رادفر گفت: در حال حاضر امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی برقرار است و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد و استان در آماده باش کامل قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: در این راستا تمامی پایانه های مرزی در استان به صورت موقت بسته شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مسئولان کشور ترکیه کودتا سرکوب شده است گفت: با سرکوب شدن کودتا امیدواریم فعالیت پایانه های مرزی استان از سر گرفته شود.آذربایجان غربی تنها استانی است که با سه کشور خارجی ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان ۸۹۱ کیلومتر مرز مشترک دارد.

این استان تنها استان کشور است که با ترکیه مرز مشترک دارد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: