کد خبر: ۱۸۸۹۹
۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۱
0
رئیس اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از تعدد تعطیلات رسمی در کشور گفت: در سال "کار مضاعف و همت مضاعف" تعطیلات رسمی را باید مورد بازنگری قرار داد، ضمن اینکه بخش خصوصی و وزارت بازرگانی به‌زودی موافقت‌نامه‌ای درباره ساماندهی تعطیلات رسمی امضا می کنند.
یحیی آل اسحاق در گفتگو با مهر گفت: کاهش تعطیلات رسمی کشور خواسته قدیمی فعالان تولید و صنعت کشور است؛ چراکه تعطیلات رسمی در ایران وضعیت نامناسبی به لحاظ توزیع جغرافیایی و زمانی دارد، به گونه ای که لطمات زیادی را متوجه بخش تولید کشور می کند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: بخش تولید در مقایسه با رقبای خود در سایر کشورها، وضعیت نامطلوبی را به لحاظ تعطیلات تجربه می کند.

وی تصریح کرد: تعطیلی یک واحد تولیدی و به راه اندازی مجدد آن به دلیل تعطیلات، هزینه بالایی را به بخش تولید تحمیل می کند که این امر با کار و تلاش مضاعف که در سال جاری سرلوحه تمامی بخش ها قرار گرفته است، سنخیتی ندارد.

به گفته آل اسحاق، مجلس، دولت و وزارت کار و امور اجتماعی باید برای ساماندهی تعطیلات چاره اندیشی کنند.

وی اظهار داشت: اتاق بارها و بارها برای ساماندهی تعطیلات رسمی درخواستهای خود را ارایه کرده اما هنوز منجر به نتیجه نشده است، البته یکی از مباحثی که در کمیته ملی کاهش قیمت تمام شده مدنظر قرار گرفته، ساماندهی تعطیلات رسمی است که اتاق نیز به زودی موافقت نامه ای را با وزارت بازرگانی امضا خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: