کد خبر: ۱۸۸۸۷
۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۵
0
وزيران عضو كارگروه مسكن به منظور تسهيل و تسريع در اتمام پروژه‌هاي سازندگان مسكن و تخصيص آنها به متقاضيان ، ضوابط اعطاي تسهيلات مسكن مهر را تصويب و ابلاغ كردند.
پايگاه اطلاع‌رساني دولت: وزيران عضو كارگروه مسكن ضوابط اعطاي تسهيلات به متقاضيان مسكن مهر را تصويب كردند كه بر اساس آن در صورتي كه پروژه قابل سكونت و داراي صورت مجلس تفكيكي باشد (با تشخيص وزارت مسكن و شهرسازي و قبول متقاضي) بانك تسهيلات فروش اقساطي جهت متقاضي واجد شرايط مسكن مهر را تا سقف مصوب اعطا مي كند.

وزيران عضو كارگروه مسكن به منظور تسهيل و تسريع در اتمام پروژه‌هاي سازندگان مسكن و تخصيص آنها به متقاضيان ، ضوابط اعطاي تسهيلات مسكن مهر را تصويب و ابلاغ كردند.

وزيران عضو كارگروه مسكن به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي ضوابط اعطاي تسهيلات به متقاضيان مسكن مهر را تصويب كردند كه بر اساس آن در صورتي كه پروژه قابل سكونت و داراي صورت مجلس تفكيكي باشد (با تشخيص وزارت مسكن و شهرسازي و قبول متقاضي) بانك تسهيلات فروش اقساطي جهت متقاضي واجد شرايط مسكن مهر را تا سقف مصوب اعطا مي‌كند.
بر اساس اين مصوبه، در صورتي كه واحدهاي پروژه قابل سكونت نباشد، بانك نسبت به انعقاد قرارداد مشاركت اقدام و تسهيلات مشاركت را تا سقف تسهيلات مسكن مهر و در چهارچوب ضوابط و مقررات جاري پرداخت مي‌كند. در اين صورت سازنده مكلف است ظرف شش ماه بعد از دوره مشاركت نسبت به اخذ صورتمجلس تفكيكي و انتقال بنام متقاضي اقدام كند.

بر اين اساس ، چنانچه سازندگاني كه در اجراي طرح مسكن مهر از تسهيلات مشاركت مدني بانك مسكن استفاده كرده اند در سررسيد قرارداد از ايفاي تعهدات خود از جمله واگذاري واحدها به متقاضيان معرفي شده خودداري كنند، بانك مسكن مي‌تواند نسبت به تسويه قرارداد براساس مقررات مشاركت واقعي در سررسيد اقدام كند.

بر اساس اين مصوبه، به منظور تسهيل و تسريع در نوسازي مسكن در محدوده بافتهاي فرسوده شهري، براي هر واحد مسكوني جهت تخريب، آماده‌سازي و شروع عمليات از محل خط اعتباري مسكن مهر، مبلغ ده‌ميليون ريال سهم‌الشركه با انعقاد قرارداد مشاركت مدني تخصيص و در پايان مدت مشاركت مجموعاً كل سهم‌الشركه فروش اقساطي مي‌شود.

همچنين مالك يا مالكين واحدهاي مسكوني مي‌توانند واحدهاي مسكوني خود را كه مقاومت استحكام آنها به تأييد مهندس محاسب عضو نظام مهندسي مي‌رسد در رهن بانك مسكن قرار دهند و با دريافت تسهيلات مسكن مهر نسبت به احداث اشكوب يا توسعه افقي بنا به صورت يك يا چند واحد مسكوني اقدام و پس از اتمام بنا و صدور سند اعيان، واحد اشكوب احداثي را در رهن بانك قرار داده و آن را به نام متقاضي واجد شرايط مسكن مهر انتقال دهند. در صورت عدم انتقال به نام متقاضي واجد شرايط مسكن مهر، بانك مجاز است در قالب مشاركت واقعي سود مورد انتظار را از مالك يا مالكين دريافت و تسهيلات را تسويه كند.

بر اين اساس ، سقف تسهيلات مسكن مهر كه از فن‌آوريهاي نوين مورد تأييد مركز تحقيقات ساختمان و مسكن و با رعايت مقررات ملي ساختمان احداث مي‌شود با معرفي بنياد مسكن انقلاب اسلامي در شهرهاي زير بيست و پنج هزار نفر جمعيت و ساير شهرها با معرفي سازمانهاي مسكن و شهرسازي به ازاي هر واحد دويست و پنجاه ميليون ريال تعيين مي‌شود. سقف ميزان تسهيلات مذكور در ساير ساخت و سازها از يكصد و پنجاه ميليون ريال به دويست ميليون ريال افزايش مي‌يابد. در هر صورت سقف تسهيلات نبايد از هشتاد درصد (80%) هزينه ساخت تجاوز كند.

بر اساس اين مصوبه، سقـف تسهيلات مسكن روسـتايي از مبلغ هفـتاد و پـنج ميلـيون ريال براي متقاضياني كه آيين‌نامه مقررات ملي ساختمان را رعايت و براي تأمين انرژي از روش‌هاي نوين و در احداث بنا از فن‌آوري‌هاي مصوب و در طرح و نماي ساختمان از ضوابط معماري ايراني، اسلامي با نظارت بنياد مسكن انقلاب اسلامي استفاده مي‌ كند، تا يكصد ميليون ريال افزايش مي‌يابد.

بر اين اساس ، به منظور تقويت نقدينگي بانك‌ها و اختصاص منابع بيشتر به بخش مسكن، بانك‌ها مجازند شش درصد (6%) جرائم تسهيلات اعطايي بخش مسكن را مشروط به واريز نقدي مطالبات بانك مورد بخشودگي قرار دهند.

همچنين ، به منظور صرف بهينه منابع، استانداريها ترتيبي اتخاذ نمايند تا منابع تعاوني‌هاي مسكن مهر (غير از حق عضويت) در بانك عاملي كه اعطاي تسهيلات نموده است متمركز شود.
اين تـصويب‌نامه پس از تأييد رئيس جمهور از سوي معاون اول رئيس جمهور براي اجرا ابلاغ شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: