کد خبر: ۱۸۸۴۷
۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۲
0
يك نفر از حضار بدون اينكه نوشته اي در دست داشته باشد دست هاي خود را به نحوي بالاگرفته بود كه گويي در دستانش نوشته اي حاوي شعار گرفته است!!!

پيمانه: روز گذشته منوچهر متكي وزير امور خارجه به دعوت بسيج دانشجويي دانشگاه شريف براي حضور در يك جلسه پرسش و پاسخ در دانشگاه حاضر شد. اين جلسه حاشيه هايي نيز داشت.

* ساعت شروع جلسه 13:30 بود كه متكي پيش از اين ساعت در مسجد دانشگاه صنعتي شريف براي اقامه نماز حاضر شد.

* دكتر سهراب پور رياست دانشگاه صنعتي شريف در مسجد دانشگاه به استقبال متكي امد.

*متكي و سهراب پور نماز را در كنار يكديگر اقامه كردند و دكتر سهراب پور ظاهرا به دليل مشكلات جسمي نماز را به حالت نشسته بر روي صندلي اقامه كردند.

*پس از برگزاري نماز جماعت متكي و سهراب پور به همراه دانشجويان و همراهان متكي براي قرائت فاتحه و اداي احترام به شهداي گمنام ارميده در دانشگاه شريف بر سر مزار انها حاضر شدند.

*سپس متكي و سهراب پور سوار بر ماشين متكي به سمت سالن جابرابن حيان محل برگزاري جلسه حركت كردند.

*جمعيت زيادي در سالن جابرابن حيان حضور پيدا كرده بودند به نحوي كه عليرغم اينكه دانشجويان زيادي بين صندلي ها و روي زمين نشسته بودند، دانشجويان زيادي نيز بيرون سالن بودند و موفق به ورود به داخل سالن نشدند.

*مانند تمام جلسات اينچنيني محافظان متكي از ابتداي جلسه تا انتهاي جلسه با خبرنگاران و عكاسان مشكل داشتند.

* خبرنگاران واحد مركزي خبر، باشگاه خبرنگاران جوان، شبكه سحر و پرس تي وي براي فيلمبرداري از اين جلسه امده بودند و عكاسان و خبرنگاران خبرگزاري ها هم حضور چشم گيري داشتند.

* در بين دانشجويان تصاويري از امام خميني و مقام معظم رهبري به چشم مي خورد.

*يك نفر از حضار بدون اينكه نوشته اي در دست داشته باشد دست هاي خود را به نحوي بالاگرفته بود كه گويي در دستانش نوشته اي حاوي شعار گرفته است!!!

*در ادامه اين نشست مجري جلسه گفت كه يكي از دانشجويان پرسيده است جنابعالي كه مدعي هستيد دلتان براي اتباع ايراني در خارج از كشور مي سوزد اين احساس دلسوزي را براي براداران و خواهران ما در زندان‌هاي كشور نيز داريد كه طرح اين موضوع با تشويق برخي از حضار همراه شد و متكي نيز در پاسخ به اين سئوال گفت كه آزادي بيان آري ولي اغتشاش نه كه اين پاسخ متكي نيز با تشويق قسمت ديگري از دانشجويان همراه شد.

*متكي در ابتداي جلسه كاملا ديپلماتيك صحبت مي كرد اما از اواسط جلسه كمي از فضاي ديپلماتيك فاصله گرفت و به فضاي دانشجويي نزديك تر شد.

* متكي در اين جلسه چندين بار مورد تشويق قرار گرفت.

*مجري برنامه از متكي در رابطه با صحت دكتر بودنش پرسيد كه متكي در پاسخ گفت من هميشه تاكيد كرده ام كه من متكي هستم، نه دكتر متكي. دانشجويان پس از اين پاسخ متكي وي را مورد تشويق قرار دادند.

*در اين جلسه مجري جلسه به متكي گفت كه مديريت سياست خارجه ما يك مديريت يك پارچه و واحد است و يا به اصطلاح يك مديريت علي اصغري است! كه متكي پاسخ داد اين را شما بايد بگوييد در اين لحظه مجري با شوخي گفت به نظر من علي اصغري است.

*حالت جالب خنديدن متكي در اين جلسه بارها باعث خنديدن دانشجويان شد!

*در هنگامي كه در بين سخنان مجري كلمه مقام معظم رهبري امد دانشجويان اقدام به فرستادن صلوات نمودند.

*يكي از دانشجويان در انتهاي جلسه هنگام قرائت سوال شفاهي از متكي به دليل داشتن " جگر " براي حضور در اين جلسه تشكر كرد كه اين تشكر با خنده متكي و دانشجويان مواجه شد. اين دانشجو سپس پس از انتقاد شديد نسبت به ديپلماسي دوره اصلاحات و سفير شدن يك شهردار كه به گفته وي پرونده هاي زيادي عليه وي موجود است به متكي گفت كه متاسفانه نصب افرادي به عنوان سفير در سفارتخانه هاي جمهوري اسلامي، كه تخصص كافي ندارند در اين دولت هم بعضا ديده شده است.

* متكي هنگامي كه از همكاران خود در وزارت خارجه دفاع مي كرد و از مشقت كار ديپلماسي سخن مي گفت با صدايي بغض آلود گفت كه ما برخي از ديپلماتهاي شهيدمان در وزارت خارجه را خودمان به خاك سپرديم.

* در هنگامي كه متكي در پاسخ به يك سئوال از دخالت هاي انگليسي ها در حوادث پس از انتخابات سخن مي گفت دانشجويان شعار مرگ بر انگليس سر دادند و نيز شعار دادند كه " سفير روباه پير اخراج بايد گردد ".

* در انتهاي جلسه يك دانشجو بدون اجازه مجري و در بين جمعيت ايستاد و به متكي گفت كه با اينكه موضوع جلسه ايران هسته اي بود ولي در رابطه با مسئله هسته اي صحبت زيادي نشد و سپس سئوال خود را در رابطه با موضوع هسته اي پرسيد و متكي نيز به ان سئوال پاسخ داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: