April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۸۸۲۸
۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۸
0
کاهش تعطیلات رسمی کشور خواسته قدیمی فعالان تولید و صنعت کشور است؛ چراکه تعطیلات رسمی در ایران وضعیت نامناسبی به لحاظ توزیع جغرافیایی و زمانی دارد، به گونه ای که لطمات زیادی را متوجه بخش تولید کشور می کند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از تعدد تعطیلات رسمی در کشور گفت: در سال "کار مضاعف و همت مضاعف" تعطیلات رسمی را باید مورد بازنگری قرار داد، ضمن اینکه بخش خصوصی و وزارت بازرگانی به‌زودی موافقت‌نامه‌ای درباره ساماندهی تعطیلات رسمی امضا می کنند.

یحیی آل اسحاق در گفتگو با مهر گفت: کاهش تعطیلات رسمی کشور خواسته قدیمی فعالان تولید و صنعت کشور است؛ چراکه تعطیلات رسمی در ایران وضعیت نامناسبی به لحاظ توزیع جغرافیایی و زمانی دارد، به گونه ای که لطمات زیادی را متوجه بخش تولید کشور می کند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: بخش تولید در مقایسه با رقبای خود در سایر کشورها، وضعیت نامطلوبی را به لحاظ تعطیلات تجربه می کند.

وی تصریح کرد: تعطیلی یک واحد تولیدی و به راه اندازی مجدد آن به دلیل تعطیلات، هزینه بالایی را به بخش تولید تحمیل می کند که این امر با کار و تلاش مضاعف که در سال جاری سرلوحه تمامی بخش ها قرار گرفته است، سنخیتی ندارد.

به گفته آل اسحاق، مجلس، دولت و وزارت کار و امور اجتماعی باید برای ساماندهی تعطیلات چاره اندیشی کنند.

وی اظهار داشت: اتاق بارها و بارها برای ساماندهی تعطیلات رسمی درخواستهای خود را ارایه کرده اما هنوز منجر به نتیجه نشده است، البته یکی از مباحثی که در کمیته ملی کاهش قیمت تمام شده مدنظر قرار گرفته، ساماندهی تعطیلات رسمی است که اتاق نیز به زودی موافقت نامه ای را با وزارت بازرگانی امضا خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
2 واکسن کرونا در مرحله آخر تست انسانی
دو نمونه از واکسن ویروس کرونا که محققان توسعه داده‌اند، وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شوند، اما ۶۰ واکسن دیگری که دیگر محققان توسعه داده‌اند، فعلا در مرحله پیش‌بالینی قرار خواهند داشت.