کد خبر: ۱۸۸۱۵
۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۱
0
مرکز امور دینی شهرداری تهران طرح پخش اذان از پارکها را از دو ماه قبل آغاز کرد و اخیرا 336 پارک از طنین اذان برخوردار شدند.
رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در 16 پارک تهران نماز به جماعت اقامه می‌شود از طنین انداز شدن گلبانگ اذان در 336 پارک سراسر تهران خبر داد و گفت: تعداد پارکهایی که اذان پخش می‌کنند تا آخر سال افزایش خواهند یافت.

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران در گفتگو با مهر اظهار داشت: اقامه نماز زیباترین جلوه گاه بندگی در برابر معبود است که بر دوش کارگزاران اسلامی سنگین  می کند. آوای روحانی اذان اعلام فرارسیدن نیایش به درگاه ایزد پاک  و نماد دعوت پروردگار از بندگان به سوی خود است. پس از ورود اسلام به ایران گفتن اذان در محله، شهر و روستا رواج یافت.

وی افزود: ایرانیان عموما براین باورند که اذان یکی از شعائر بزرگ اسلامی است و فراری دهنده شیطان و موجب رضای خدای رحمان است. به همین منظور برای ارج نهادن به ارزشهای اسلامی و حفظ شعائر دینی بر آن شدیم شرایطی ایجاد کنیم تا نوای دلنشین و ملکوتی اذان در تمام پارکهای شهر تهران طنین انداز شود.

316 پارک تهران برخوردار از نمازخانه

حجت الاسلام ناصحی گفت: در حال حاضر 316 پارک شهر تهران داری نمازخازخانه و 16 پارک بزرگ داری مسجد هستند که نماز جماعت در آنها برگزار می شود و براساس گزارش رئیس سازمان پارکها پخش اذان در 336 پارک انجام می شود.

مرکز امور دینی شهرداری تهران طرح پخش اذان از پارکها را  از دو ماه قبل آغاز کرد و اخیرا 336 پارک از طنین اذان برخوردار شدند.

وی ابراز امیدواری کرد در سال همت و کار مضاعف که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده کار سرعت بیشتری بگیرد .

پخش اذان در ساختمانهای شهرداری و شرکتهای وابسته

رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران با اشاره به اینکه پخش اذان در پارک نیاز به هزینه، بودجه ، خرید بلندگو و امکانات متفاوتی دارد، گفت: در شهر تهران 1600 پارک وجود دارد و بنا داریم در تمام پارکها اذان به تدریج پخش شود که این امر محدود به پارکها نمی شود و در سال جدید در تمام ساختمانهای شهرداری مناطق 22 گانه تهران و مراکز و شرکتهای وابسته صدای اذان طنین انداز شود.
 
وی یادآور شد: کار پخش اذان و اقامه نماز جماعت را عمدتا از پارکهای بزرگ شروع کرده ایم و به تدریج به نوعی پیش می رویم که تمام پارکها را تحت پوشش قرار دهیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: