February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۷۸۴
۲۲ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۷
0
رئیس کل بانک مرکزی که در شهریور 88 قویا از قطعی شدن حذف سه صفر از پول ملی خبر داده بود، پس از گذشت شش‌ماه خود شخصا آن را منتفی اعلام کرد.
ایلنا: عمر قطعی شدن حذف سه صفر از پول ملی شش‌ماه بیشتر نپایید و این طرح پس از 17 سال باز هم ناکام ماند.

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی که در شهریور 88 قویا از قطعی شدن حذف سه صفر از پول ملی خبر داده بود، پس از گذشت شش‌ماه خود شخصا آن را منتفی اعلام کرد.

البته وی دلیل خاصی را برای اتخاذ این تصمیم عنوان نکرد، اما چنان که پیداست علت اصلی آن اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌هاست که موجب افزایش تورم می‌شود. ناگفته نماند رئیس کل بانک مرکزی هیچ‌یک از پیش‌بینی‌های ارائه شده درباره میزان افزایش نرخ تورم را به دلیل اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها قبول ندارد و معتقد است: «تورم حاصل از درآمد 40 هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها تنها 15 درصد علاوه بر تورم موجود می‌شود.»

در صورتی که هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود به تورم پایان سال 88 که توسط بانک مرکزی 10،8 درصد اعلام شده حدود 15 درصد اضافه می‌شود و بنابراین تورم سال 89 حدود 26 درصد خواهد شد.

پیشتر مرکز پژوهش‌های مجلس تحت امر احمد توکلی، چهره شاخص اصولگرایان‏، تورم حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها را تا بیش از 60 درصد پیش‌بینی کرد و پس از آن صندوق بین‌المللی پول آن را حدود 32 درصد اعلام کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: