April 2020 02 / پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۸۷۸۴
۲۲ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۷
0
رئیس کل بانک مرکزی که در شهریور 88 قویا از قطعی شدن حذف سه صفر از پول ملی خبر داده بود، پس از گذشت شش‌ماه خود شخصا آن را منتفی اعلام کرد.
ایلنا: عمر قطعی شدن حذف سه صفر از پول ملی شش‌ماه بیشتر نپایید و این طرح پس از 17 سال باز هم ناکام ماند.

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی که در شهریور 88 قویا از قطعی شدن حذف سه صفر از پول ملی خبر داده بود، پس از گذشت شش‌ماه خود شخصا آن را منتفی اعلام کرد.

البته وی دلیل خاصی را برای اتخاذ این تصمیم عنوان نکرد، اما چنان که پیداست علت اصلی آن اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌هاست که موجب افزایش تورم می‌شود. ناگفته نماند رئیس کل بانک مرکزی هیچ‌یک از پیش‌بینی‌های ارائه شده درباره میزان افزایش نرخ تورم را به دلیل اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها قبول ندارد و معتقد است: «تورم حاصل از درآمد 40 هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها تنها 15 درصد علاوه بر تورم موجود می‌شود.»

در صورتی که هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود به تورم پایان سال 88 که توسط بانک مرکزی 10،8 درصد اعلام شده حدود 15 درصد اضافه می‌شود و بنابراین تورم سال 89 حدود 26 درصد خواهد شد.

پیشتر مرکز پژوهش‌های مجلس تحت امر احمد توکلی، چهره شاخص اصولگرایان‏، تورم حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها را تا بیش از 60 درصد پیش‌بینی کرد و پس از آن صندوق بین‌المللی پول آن را حدود 32 درصد اعلام کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: