کد خبر: ۱۸۷۷۹
۲۲ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۵
0
برای توسعه ، تداوم و استحکام چرخه اقتصاد در مناطق آزاد باید سرمایه گذاریها به سمت صادرات هدایت شود .
پول نیوز - معاون رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تشکیل ستاد صادرات در مناطق آزاد خبر داد و گفت: برای توسعه ، تداوم و استحکام چرخه اقتصاد در مناطق آزاد باید سرمایه گذاریها به سمت صادرات هدایت شود .

 
به گزارش پول نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حمید بقایی در نشست با مدیران عامل و معاونین مناطق آزاد با اشاره به اینکه در آغاز  سال 89 در نقطه ای استراتژیک ایستاده ایم افزود : باید برای مناطق آزاد در اقتصاد کلی کشور، هویت و نقش ویژه ای تعریف شود زیرا مناطق آزاد مانند دودهه گذشته ، تنها مبادی ورودی کالا نیستند و امروزه واردات از مبادی های مختلف کشور انجام می شود .

وی با اشاره به فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش صادرات، بر عملی شدن زمینه های تحقق این فرامین تاکید کرد و افزود: صادرات در حوزه های مختلف سخت است اما در صورتی که روی غلتک بیفتد ادامه کار آسان خواهد بود .

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد : اگر مناطق آزاد بنگاه اقتصادی شوند دیگر به آن نگاه اداری نخواهد شد و افزود: برای ارزیابی و رسیدن به جذب سرمایه گذاری مطلوب در سال 89 باید هدف گذاری شود.

بقائی تصریح کرد: گام نخست در ایجاد ستاد صادرات در مناطق آزاد، حضور مداوم و قدرتمند در نمایشگاه ها و ارائه محصولات و توانمندی ها است .

بقائی به ارائه بسته های سرمایه گذاری و  غرفه های رایگان در نمایشگاه ها به تولیدکنندگان در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: باید با نظارت سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در کشورها ، ارتباط با سرمایه گذاران خارجی را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر رعایت نظام بنگاه داری و تجارت افزود: با توجه به فراهم شدن  پل ارتباطی بین تجار و دستگاه های مسئول در مناطق آزاد در راستای افزایش و تقویت تجارت ، جذب سرمایه گذار و صادرات باید از قالب سنتی خارج شویم و به سمت تجاری شدن به شیوه های امروزی و نوین حرکت کنیم.

معاون رئیس جمهور با اعلام اینکه شخصا در ستاد صادرات حضور خواهد داشت گفت: خواهان حضور نمایندگان بخش خصوصی، سرمایه گذاران و مدیران مناطق در این ستاد هستم و پیشبرد اهداف این ستاد، در گرو همراهی و همکاری همه بخش های کشور است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: