February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
معاون وزیر نیرو در امور برق:
کد خبر: ۱۸۷۶۱
۲۲ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۱
0
در بودجه مصوب سال جاری، 120 میلیارد اعتبار برای تعویض کنتورهای هوشمند در نظر گرفته شده است.
پول نیوز - استفاده از کنتورهای سه تعرفه به دلیل کاهش مصرف برق در هنگام ساعت پیک مصرف، از نظر اقتصادی برای خانواده ها به صرفه است.
     
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: طرح نصب کنتورهای سه تعرفه به طور همزمان در سطح کشور آغاز شده است و به تدریج کنتورهای مکانیکی 20 میلیون مشترک خانگی با کنتورهای سه تعرفه تعویض خواهد شد.

به گزارش پول نیوز به نقل از روابط عمومی مهندس "محمد بهزاد"، در خصوص نصب کنتورهای سه تعرفه گفت: کنتورهای سه تعرفه به زودی وارد شبکه برق کشور می شود.

معاون وزیر نیرو افزود: نصب کنتورهای هوشمند به صورت پایلوت در بخش هایی از کشور در حال انجام است که ویژگی مهم این کنتورها اندازه گیری دقیق میزان مصرف برق در زمان میان باری، کم باری و پرباری است.

وی اظهار داشت: نرخ برق مصرفی در زمان پیک مصرف 5/2 برابر ساعت میان باری است و استفاده کنتورهای سه تعرفه به دلیل کاهش مصرف برق در هنگام ساعت پیک مصرف از نظر اقتصادی برای خانواده ها به صرفه است.

بهزاد درخصوص اختلاف قیمت نصب کنتورهای سه تعرفه و معمولی گفت: تمهیداتی اتخاذ شده است تا هنگام تعویض کنتورهای سه تعرفه با کنتورهای معمولی، مشترکان برق از نظر اقتصادی در تنگنا قرار نگیرند.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه در بودجه مصوب سال جاری وزارت نیرو، اعتباری افزون بر 120 میلیارد ریال برای تعویض کنتورهای هوشمند درنظر گرفته شده است، افزود: تلاش می کنیم تا پایان برنامه پنجم توسعه، تمامی کنتورهای مشترکان برق به کنتورهای هوشمند تبدیل شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.