پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۸۷۴۷۳
۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
0
استاندار آذربایجان غربی: منطقه آزاد ماکو پایلوت صادراتی شودپول‌نیوز- استاندار آذربایجان غربی گفت: باید تلاش شود با تولید داخلی صادرات افزایش یابد در این راستا نیز منطقه آزاد ماکو به عنوان پایلوت صادراتی عمل می‌کند.

به گزارش گروه گردشگری پول‌نیوز، قربانعلی سعادت، استاندار آذربایجان غربی در چهارمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی از مدیرعامل منطقه آزاد ماکو خواست زیرساخت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران در ماکو آماده کند.

وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری با ارزش سهم مشارکت توسط سازمان منطقه آزاد ماکو انجام گیرد همانطور که برای توسعه نیروی انسانی مدرسه ساخته می‌شود برای تسهیل در حمل ونقل جاده ساخته می‌شود باید برای سرمایه‌گذاری نیز زیرساخت‌های تولید را فراهم کرد.

سعادت با بیان اینکه قبل از اینکه سرمایه‌گذار جذب شود باید امکانات لازم در محل سرمایه‌گذاری آماده باشد عنوان کرد: پیشنهاد خرید چاه‌های اراضی اطراف نیروگاه در ماکو باطل است چرا که نباید سرمایه‌گذاری در آنجا به قیمت نابودی کشاورزان تمام شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر تامین آب نیروگاه در ماکو حداکثر تا یک سال گفت: در آذربایجان‌غربی آب وجود دارد ولی باید استحصال واستفاده شود نباید اینگونه فکر کرد که استحصال آب هزینه است بلکه بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری است.

وی همچنین بر ضرورت توسعه زیرساخت‌ها در سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو تاکید کردو افزود: این منطقه قابلیت تبدیل شدن به قطب سرمایه گذاری در استان و حتی کشور را دارد بنابراین باید بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه فراهم شود.

سعادت توجه به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را مورد تاکید قرار داد و گفت: بنابراین باید برای عملیاتی کردن منویات رهبر معظم انقلاب به صورت جدی گام برداشته شود و ظرفیت‌های موجود در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه مشکلات تامین آب نیروگاه ماکو، واگذاری اراضی معافیت حقوق ورودی ماشین آلات و تجهیزات از گمرک بازرگان، بررسی و در خصوص رفع این موانع و مشکلات بحث و تبادل نظر شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار