February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۷۴۶
۲۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۷:۳۲
0
بازيكنان يك تيم دسته سومي در ليگ ايران با دريافت مبلغ 4.5 ميليون تومان، در يك بازي 22 گل خوردند.
به گزارش خبرگزاري فارس، بروز اتفاقات عجيب در فوتبال ايران ظاهرا به عادت تبديل شده و ديگر كمتر كسي است كه از شنيدن اين اتفاقات تعجب كند. كار به جايي رسيده كه افراد علاقه مند به فوتبال با شنيدن چنين خبرهايي يا سري به تاسف تكان مي دهند و يا با تبسمي تاسف برانگيز از ماجرا مي گذرند.

در ادامه اين ماجراهاي عجيب و پس از اتفاقاتي كه روز گذشته درباره ليگ دسته دوم به آن اشاره شده،‌ گزارشي در زير مي خوانيد كه در ليگ دسته سوم فوتبال ايران رخ داده و نشان مي دهد نظارت در ليگ هاي دسته پايين تر ايران تا چه اندازه ضعيف بوده و گويي براي مسئولان فدراسيون برگزاري چنين ليگ هايي صرفا براي رفع تكليف است.

به گزارش فارس در روز پاياني ليگ دسته سوم در يكي از گروه ها براي صعود به مرحله پلي آف دو تيم شهرداري هشتگرد و انصار شهريار و اسلامشهر به دليل هم امتياز بودن به عنوان تيم دوم گروه خود نياز به تفاضل گل بهتر داشتند تا بتوانند جواز صعود را دريافت كنند. تا قبل از هفته پاياني تيم شهرداري هشتگرد تفاضل گل 2+ و انصار 13+ داشتند. دو تيم براي صعود به مرحله به مرحله بعد احتياج به تفاضل گل 17+ داشتند. در واقع تيم شهرداري هشتگرد به 15 گل نياز داشت تا مجوز صعود را دريافت كند.

هفته پاياني با رقابت همزمان در حالي برگزار مي شود كه در نيمه اول شهرداري هشتگرد با نتيجه 5 بر 2 آبيك را شكست مي دهد. اين نتيجه تا قبل از شروع دوم چندان عجيب نبود اما به ثمر رسيدن 17 گل در نيمه دوم ديگر نمي توانست عجيب نباشد. اين دو تيم در مرحله رفت با يكديگر بازي كردند و تيم آبيك 2 بر يك هشتگرد را مغلوب كرده بود اما در نيم فصل دوم چه اتفاقي ممكن بود براي آنها رخ دهد كه در يك نيمه فقط 17 گل دريافت كنند و نتيجه 22 بر 2 شكل بگيرد؟

مربي تيم آبيك قزوين كه به دليل تماس هاي مشكوك از 6 روز قبل از مسابقه مي توانسته حدس بزند چه اتفاقي در حال رخ دادن است در همان دقايق ابتدايي بازي در نيمه دوم بدون توجه به قوانين، وارد زمين شده و به بازيكنان خود بابت كم فروشي‌شان انتقاد مي كند و از آنها مي خواهد آبروي خود را خرج نكنند. بعد از وقفه ايجاد شده بازي از سر گرفته مي شود ولي گويي كسي صداي مربي را نشنيده و بازي با نتيجه 22 بر 2 به سود تيم هشتگرد به پايان مي رسد. از سوي ديگر نيز تيم انصار شهريار با نتيجه 5 بر 2 كاشان را شكست مي دهد اما آنها با اين نتيجه و با اين تفاضل گل نمي توانند جواز حضور در مرحله بعدي را كسب كنند.

ماجرا زماني جالب مي شود كه مافي، سرمربي و در واقع صاحب تيم آبيك قزوين به دليل كم فروشي بازيكنان خود راهي كميته انضباطي فدراسيون فوتبال شده و از بازيكنان خود بابت تباني با تيم حريف شكايت مي كند.

مافي مطرح مي كند كه چند روز قبل از مسابقه تماس مشكوكي با وي برقرار شده و از او خواسته مي شود در قبال 6 ميليون تومان بازي را با نتيجه مورد نظر به حريف واگذار كند اما وي كه صاحب تيم نيز است قبول نمي كند. حتي اين مربي به تهديد 3 روز بعد هم كه وي را به قبول اين پيشنهاد ترغيب كرده و گفته بودند در غير اين صورت از راه ديگري وارد مي شوند نيز توجه نمي كند اما مافي باخبر نبوده كه بازيكنانش براي دريافت 4.5 ميليون تومان حاضر شده اند بازي را واگذار كنند.

كميته انضباطي فدراسيون فوتبال براي مشخص شدن اين ماجرا، پرونده شكايت را به هيات عالي احراز تباني و روابط ناجوانمردانه ارجاع داده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.