کد خبر: ۱۸۷۴۴
۲۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۵
0
نیکزاد با اشاره به کاهش روز به روز ی قیمت مسکن از کاهش 6 درصدی میزان اجاره بها در فروردین ماه سال جاری خبر داد .
به گزارش پول نیوز علی نیکزاد امروز در حاشیه گردهمایی سراسرس سالگرد حساب 100 امام(ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت : قیمت اجاره بهای  مسکن طبق اطلاعات جمع آوری شده از بنگاه های سراسر کشور از 7 تا 21 فروردین ماه 5 تا 6 درصد کاهش یافته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص پیش بینی قیمت مسکن در سال جاری نیز گفت  : پيش‌بيني ما اين است كه با اقداماتي كه صورت پذيرفته در سال جاري ثبات قيمت مسكن در كشور حاكم باشد.

وي افزود:نه ماهه سال 88 نسبت به شش ماهه سال گذشته از رونق 17 درصدي صدور پروانه برخوردار بوديم يعني 6 ماه اول 88 نسبت به 87 ، 31 درصد در صدور پروانه رشد منفي را طبق اعلام مركز آمار داشتيم .

نيكزاد خاطر نشان کرد:اميد است اين 31 درصد رشد منفي در پايان سال سال به 10 درصد برسد، بنابراين رونق بخش مسكن از اين باب است كه ما هم بتوانيم اين رشد منفي را جبران كنيم و در عين حال بتوانيم ثبات قيمت زمين و آپارتمان هم داشته باشيم.

وزیر مسکن و شهرسازی با تشریح نحوه تقسیط تسهیلات جدید 10، 20 و 25 میلیون تومانی جدید مسکن از توافق با خارجیها برای ساخت مسکن مهر خبر داد و گفت: قیمت مسکن "روز به روز" کاهش می‌یابد.

وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص ارایه تسهیلات به مسکن شهری اظهارداشت: تاکنون از یک میلیون نفر ثبت نام شده برای دریافت مسکن مهر بالغ بر 620 هزار انعقاد قرارداد صورت گرفته، به نحویکه زمین برای این تعداد مشخص شده و به صورت تعاونی، گروهی و یا از طریق انبوه سازان زمینها واگذارشده است و هم اکنون برای ساخت 520 هزارواحد پروانه اخذ شده و 325 هزار واحد نیزتا پایان سال گذشته مرحله فونداسیون را به اتمام رسانده اند.

/توافق با خلرجی ها برای ساخت مسکن مهر/
وی تصریح کرد : توافقات برای ساخت مسکن مهر به صورت صنعتی با دو شرکت کره جنوبی و ایتالیا صورت گرفته و هم اکنون در شهرجدید پرند در حال انجام است، ضمن اینکه با دو شرکت بزرگ ترکیه ای و چینی توافق شده است که مسکن به صورت انبوه و صنعتی بسازند اما مترمربع نباید از متر مربع سازندگان داخلی بیشتر باشد.

نیکزاد در خصوص وضعیت فعلی مسکن گفت : وی اعلام کرد: در حال حاضردروضعیت رکود مسکن نیستیم، بلکه دروضعیت تثبیت قیمت زمین و مسکن هستیم و روزبه روز باید کاهش قیمت داشته باشیم و سیاست دولت خارج کردن کالایی به نام مسکن از کالایی تجاری سرمایه ای به سمت کالایی مصرفی است.

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: با ارایه تسهیلات، زمین رایگان، پشتیبانی جهت تاسیسات زیربنایی نظیر آب، برق، گازو انشعاب فاضلاب همچنین ساخت فضاهای ممکن برای زندگی شهری شامل مدرسه، ورزشگاه، درمانگاه و مسجد و نیزبا پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و ایجاد ثبات قیمت زمین، مردم را سریعترصاحب خانه کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: