کد خبر: ۱۸۷۰۰
۱۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۴
0
مسکن همیشه دغدغه مردم در شهرها بوده است که این اواخر نیز این دغدغه به روستاها هم کشیده شده است. دولت مصمم است که مسکن را از فهرست دغدغه های مردم خارج کند و بودجه خوبی را برای این بخش کنار گذاشته است.
مهر: رئیس جمهور در جمع نخبگان آذربایجان غربی با اعلام اینکه به زودی قیمت مسکن در کشور کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: ان شاء الله ظرف سه سال آینده تولید مسکن به روز خواهد شد.

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان با اشاره به کارهای ویژه دولت در بخش های مختلف عنوان کرد: یکی از کارهای ویژه ای که دولت به آن بودجه خوبی اختصاص داده است حمایت از بخش کشاورزی است زیرا کشاورزی پایه اقتصاد کشور است.

وی اضافه کرد: من همچنان معتقدم که بخش کشاورزی ظرفیت کارآفرینی و رشد را در کشور دارد ما هنوز از ظرفیت کشاورزی در کشور استفاده نکرده ایم .دولت تصمیم گرفته تا امسال یک حمایت جانانه ای را از بخش کشاورزی بکند.

احمدی نژاد بخش دیگری را که دولت به آن توجه ویژه ای داشته است بخش صنعت و اشتغال دانست و افزود: دولت بودجه خوبی را برای حمایت از بخش صنایع و صنایع تبدیلی کنار گذاشته است تا به صنایع استان کمک ویژه ای شود.

رئیس جمهور موضوع مسکن را بخش دیگری دانست که دولت توجه ویژه ای به آن در بودجه کرده است و گفت: مسکن همیشه دغدغه مردم در شهرها بوده است که این اواخر نیز این دغدغه به روستاها هم کشیده شده است. دولت مصمم است که مسکن را از فهرست دغدغه های مردم خارج کند و بودجه خوبی را برای این بخش کنار گذاشته است.

وی با اعلام اینکه ان شاء الله ظرف سه سال آینده تولید مسکن به روز خواهد شد، گفت: برای اولین بار قیمت مسکن را در کشور پایین خواهیم آورد.

احمدی نژاد اضافه کرد: بخش دیگری که دولت به دنبال آن است بخش فرهنگی است زیرا انسان بدون فرهنگ وجود ندارد همانطور که جسم ما برای حیات نیازمند هواست روح انسان هم با یک پدیده ای به نام فرهنگ زنده است که اگر آسیب ببیند انسان هم آسیب خواهد دید. اصلا تمام این فعالیتهای عمرانی به خاطر فرهنگ است برای این است که انسانها دراین بستر شکوفا شوند وگرنه یک تلاش بی ارزش است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه کارها باید با هدف فرهنگی انجام شود، عنوان کرد: بر روی موضوع فرهنگ در کشور باید سرمایه گذاری عظیمی کنیم. یعنی در ترویج ارزشهای انسانی سرمایه گذاری کنیم. برای این بخش هم دولت پیش بینی های خوبی کرده است.

وی با اعلام اینکه در کارگروه دولت سهم استان را در بخش فرهنگی از بودجه به سالی 80 میلیارد تومان ارتقا داده ایم که ظرف 5 سال آینده 400 میلیارد تومان خواهد شد، گفت: البته امتیاز ویژه دیگری هم برای استان در نظر گرفته ایم و آن این است که برای تصویب بودجه فرهنگی در استان سقف نمی گذاریم یعنی هر چه قدر برنامه فرهنگی طراحی شد دولت بدون سقف آن را تصویب خواهد کرد.

احمدی نژاد درادامه با تاکید بر اینکه ایران را باید بر اساس الگوی بومی خود بسازیم، گفت: محور سرمایه گذاری تخریب فرهنگی استکبار بر روی جدا کردن انسانها از خودشان است. نقطه مرکزی حمله دشمن این است که ما را از خود غافل کند باید خودمان را پیدا کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز آذربایجان غربی باید به لحاظ فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی کل منطقه را اداره کند گفت: انتظار من از شما این است که تبدیل به استان نمونه و الگو در کشور شوید و اینکه با چند کشور هم مرز هستیم نقطه ضعف نیست بلکه فرصت است، فرصت اثرگذاری.

وی با بیان اینکه آذربایجان باید سالی 4 ، 5 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته باشد، گفت: اگر خود را باور کنیم می توانیم کارهای کم هزینه و پرسود انجام دهیم . باید آذربایجان نماد خودباوری در کشور شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: