کد خبر: ۱۸۶۹۵
۱۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۲
0
معاون پارلماني رئيس جمهور گفت: نظر دولت بر اجراي سريع طرح هدفمند كردن يارانه‌ها است.
به گزارش خبرگزاري فارس از چايپاره، حجت‌الاسلام حجت‌الاسلام محمدرضا ميرتاج‌الديني ظهر امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان چايپاره با بيان اينكه اگر هر سال مقداري از اين طرح بزرگ اقتصادي اجرا و بر قيمت برخي اجناس افزوده شود، همه ساله شاهد افزايش تورمي در بازار و نگراني در بازار مصرف خواهيم بود اما اگر همين طرح را در يك يا دو سال به اجرا درآوريم آثار تورمي آن فقط در همان يك يا دو سال خواهد بود و هم توليدكننده و هم مصرف‌كننده خود را با شرايط جديد وفق مي‌دهد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود هدف از اجراي اين طرح بزرگ اقتصادي را اصلاح روند فعلي مصرف و مصرف عادلانه همه اقشار جامعه از يارانه‌هاي دولتي عنوان كرد و افزود: در كشور سالانه بيش از 15 هزار ميليارد تومان براي هزينه و توليد بنزين، 18 هزار ميليارد تومان براي گازوئيل و 40 هزار ميليارد تومان براي توليد گاز هزينه مي‌شود اين درحالي است كه از مجموعه يارانه‌هاي دولتي كه به اين بخش تخصيص مي‌يابد بيش از 70 درصد آن را سه دهك بالاي جامعه استفاده مي‌‌كنند و تنها 30 درصد آن هفت دهك كل جامعه مصرف مي‌شود و اين در نظام اسلامي و اقتصاد ملي يك بي‌عدالتي است.

معاون پارلماني رئيس جمهور بيان داشت: اگر ما بتوانيم با اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها فقط 20 درصد از مصرف سوخت‌هاي مختلف در كشور جلوگيري كنيم معادل بودجه عمراني كنوني كشور صرفه‌جويي خواهيم داشت كه با اين بودجه اضافي مي‌توانيم امور اقتصادي و عمراني كشور را تغيير دهيم.

ميرتاج‌الديني با تاكيد بر روساي ادارات و مسئولان شهرستان چايپاره به خدمت‌رساني خوب و بي‌منت عنوان داشت: يكي از اهداف دولت خدمت بي‌منت بر مردم است و شماها به عنوان مسئولان دولتي بايد اين خواست دولت را به نحو احسن انجام دهيد.

فرماندار چايپاره نيز در اين جلسه گفت: شهرستان چايپاره با 950 كيلومتر وسعت و 50 هزار نفر جمعيت يكي از شهرستان‌هاي تجاري و كشاورزي استان است كه در سايه عنايات دولت محترم گام‌‌هاي اساسي توسعه و آباداني را برمي‌دارد كه در ادامه اين راه نيازمند توجه ويژه دولت خدمتگزار است.

مجيد هاشمي لزوم احداث پل روگذر در سه‌راهي جاده بين‌المللي ايران اروپا به قره‌ضياالدين، اجراي آسفالت و بهسازي راه‌هاي روستايي، احداث سيلو به لحاظ موقعيت خاص اين شهرستان در شمال استان مسيرگشايي خيابان امام، اجراي طرح فاضلاب شهري كه تملك زمين آن انجام يافته و مطالعات آن به پايان رسيده است، احداث مجتمع تفريحي رفاهي و اجراي طرح‌هاي آبخيزداري را از مهم‌ترين خواسته‌هاي مردم اين شهرستان عنوان كرد و خواستار كمك دولت براي اين طرح‌ها شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.