کد خبر: ۱۸۶۶۰۶
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
0
مسئولیت اجرای طرح ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی به معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری محول شده است.
پول‌نیوز- معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با اجرای طرح ارتقای تولید و اشتغال پایدار روستایی، امسال 173 هزار شغل در مناطق روستایی کشور ایجاد می شود.

نعمت الله رضایی افزود: در خصوص تدوین برنامه ملی ارتقای تولید ملی، مسئولیت اجرای طرح ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی به معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری محول شده است.

وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید برای هر بخش برنامه مشخصی ارائه شده و برای انجام وظایف برنامه های خاصی تدوین شده است.

وی ادامه داد: در این رویکرد، روستا به عنوان یک منبع تولیدی مشخص شده که در کنار آن باید برنامه جامع توسعه روستایی و چشم اندازی مشخص برای روستاها داشته باشیم و در مسیر آن برنامه عمل کنیم.

معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: در موضوع توسعه، سرمایه اجتماعی مهم است و اعتماد، انسجام و مشارکت به عنوان بخشی از سرمایه های اجتماعی است.

رضوی یادآور شد: ما باید مردم را درگیر الگوی توسعه کنیم و آنان را در آبادانی روستاها مشارکت دهیم.

وی گفت: با توجه به ظرفیت های متنوع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مناطق روستایی کشور می توان در ابعاد مختلف به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کرد.

رضایی اضافه کرد: قابلیت های جغرافیایی، شناسایی و بکارگیری مناسب قابلیت های متنوع و منابع طبیعی در پهنه جغرافیایی روستایی، قابلیت های نیروی انسانی، ارتقای مهارت و دانش فنی برای ارتقای بهره وری و افزایش تولید و اشتغال، ظرفیت های اقتصادی شامل بهره گیری از منابع خرد و کلان مردم، نهادها، بانکها و دولت و امکانات فرهنگی و اجتماعی در کار باید مورد توجه قرار گیرد.

رضایی در خصوص اهداف اجرای طرح اشتغال در روستاها گفت: افزایش سهم سرمایه گذاری بخش دولتی در فعالیت های اقتصادی روستایی اعم از تولیدی و خدماتی، توسعه اشتغال در بخش خدمات با اولویت گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد ایجاد فرصت های شغلی دانش آموختگان و جوانان، اعمال سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه های خرد و کلان روستایی و تشویق سرمایه گذاری در مناطق مرزی و ساحلی در اهداف طرح دیده شده است.

وی بیان کرد: اصلاح ساختار اقتصادی روستا، افزایش سهم اقتصاد روستا از تولیدناخالص داخلی، افزایش نرخ مشارکت روستاییان در طرح مورد توجه است.

رضایی تصریح کرد: با اجرای این طرح پیش بینی می شود سهم حدود 30درصدی روستا در ایجاد مشاغل جدید عملیاتی شود و علاوه بر ایجاد اشتغال، نرخ مشارکت اقتصادی که زمینه ساز رفاه و تولید بیشتر در روستا بوده و موجب تثبیت، نگهداشت و حتی برگشت جامعه روستایی است افزایش یابد.

وی افزود: ضمن حفظ سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی روستایی به گونه ای عمل خواهد شد تا در مسیر تامین امنیت غذایی کشور و حفظ استقلال گام های موثری برداشته شود.

معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: مهم ترین راه دستیابی به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی ارتقای بهره وری و بهره برداری مناسب از ظرفیت های جدید است.

برچسب ها: شغل روستایی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: