February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۶۴۱
۱۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۹
0
بهمنی:در نظر گرفته‌ايم چك‌هاي باقيمانده با يك امضاي خريدار به فروش برسد تا سير طي شده توسط چك‌ها مشخص شود.
پول نیوز - رییس کل بانک مرکزی در نشست خبری دیروز خود در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به جمع آوری چک پول های 50 و 100 هزار تومان این بانک از انتشار اسکناس های 10 هزار تومانی تا پایان خرداد ماه خبر داد.

به گزارش پول نیوز بهمنی که خود یکی از طرفداران سرسخت مبارزه با پولشویی است ، اجرای طرح جمع آوری چک پولها را عملی در این راستا خواند و گفت : خروج ايران چك‌ها از بازار با ايران چك‌هاي 50 هزار توماني آغاز خواهد شد چراكه بانك مركزي در نظر دارد با اين اقدام جلوي پولشويي را بگيرد.

بهمنی در انبوه خبر هایی که دیروز به خبرنگاران داد به از سر گرفتن امضا پشت ایران چک ها نیز اشاره کرد و گفت : در نظر گرفته‌ايم چك‌هاي باقيمانده با يك امضاي خريدار به فروش برسد تا سير طي شده توسط چك‌ها مشخص شود.

شایان ذکر است : هم اكنون ايران‌چك‌هاي بانك مركزي در دو رقم 50 و 100 هزارتوماني در دسترس مردم قرار دارد و سهولت مبادله آنها باعث شده امكان استفاده از ايران چك در دستگاه‌هاي خودپرداز بانك‌ها نيز فراهم شود اما سياست جديد بانك مركزي تا زمان خروج كامل چك بانك از مبادلات پولي آن است كه رد و بدل شدن ايران چك با قيد امضاي‌ خريدار آن صورت پذيرد.

ایران چک های فعلی که در حال حاظر اقدام به جمع آوری گانها در دست بررسی است در زمان ریاست قبلی بانک مرکزی انتشار یافت که در همان زمان نیز با ایرادات کارشناسی مواجه بود .

به گزارش خبرنگار پول نیوز تصمیم بانک مرکزی مبنی بر جمع آوری ایران چک های این تحلیل کارشناسان اقتصادی را در پی داشته که بانک مرکزی با جمع آوری چک پول ها و با انجام این غمل جبرانی سعی در بازگشت اعتماد به بازار پول است و از سر گرفتن رویه قبلی یعنی انتشار اسکناس های درشت ، شفاف و با کیفیت در دستور بانک مرکزی است .
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: