کد خبر: ۱۸۶۱۳
۱۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۸
0
معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌های کشور گفت:در حالی که ما در طول این برنامه موظف بودیم تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران را به 147 هزار پرواز در سال برسانیم، امروز و در پایان این برنامه شاهد 154 هزار پرواز عبوری از آسمان کشور هستیم که نشان دهنده تحقق 112 درصدی این اهداف است.

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌های کشور از تحقق 112.5 درصدی اهداف این شرکت درباره پروازهای عبوری از آسمان ایران در برنامه چهارم توسعه خبرداد و اعلام کرد در سال گذشته تعداد این پروازها 6.7 درصد کاهش یافته است.

محمدرضا عبدالرحیمی در گفتگو با مهر با اعلام اینکه میزان اعزام و پذیرش در فرودگاههای کشور در سال 88 نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد افزایش یافته است، گفت: در طول سال 88 تعداد 37 میلیون و 439 هزار و 819 نفر در فرودگاههای کشور اعزام و پذیرش شدند، این درحالی است که در طول سال 87 این تعداد 32 میلیون و 954 هزارو 773 نفر بود.

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاههای کشوردر خصوص نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاههای کشور اعلام کرد: 323 هزارو 388 فروند هواپیمای تجاری و مسافری در طول سال 88 در فرودگاههای کشور نشست و برخاست داشته اند که در مقایسه با 276 هزارو 213 فروند در سال 87 رشدی 17 درصدی را نشان می دهد.

این عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاههای کشور با اشاره به ارسال و پذیرش بار، گفت: در طول سالجاری 390 هزار و 713 تن بار با ناوگان هوایی جابه‌جا شده که در مقایسه با سال 87 افزایشی 11 درصدی مواجه شده است.

عبدالرحیمی اظهارداشت: این شاخصها در حالی اتفاق می افتد که میزان اعزام و پذیرش مسافر، نشست و برخاست هواپیما و ارسال و پذیرش بار از طریق ناوگان هوایی در دنیا در همین مدت به ترتیب 2.7 درصد، 5.5 درصد و 8.2 درصد کاهش داشته است.

وی در این خصوص تصریح کرد: این تفاوت در آمارها نشان دهنده ظرفیتهای بالای حمل و نقل هوایی ماست که با وجود بحران اقتصادی در دنیا و تاثیر آن در حمل و نقل هوایی کشورها، ایران توانسته است حرکتی رو به جلو داشته است.

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌های کشور تاکید کرد: بخش حمل و نقل هوایی باید برای رسیدن به اهداف خود در راستای چشم اندازهای نظام از این ظرفیتها استفاده کرده و آن را پرورش دهد تا بتوانیم شاهد رشد قابل توجهی در صنعت هوایی کشور باشیم.

عبدالرحیمی با اشاره به نامگذاری سالجاری به عنوان سال"همت مضاعف و کارمضاعف" اظهار داشت: ما باید با تلاش هدفمند بتوانیم آرمانهای سند چشم انداز کشور را محقق کرده و حتی فراتر از آن عمل کنیم.

وی گفت: در صنعت هوایی باید تلاش و همتی مضاعف اتفاق بیافتد، چرا که توسعه این صنعت تمرکز ویژه ای را نیاز دارد و دست یافتن به این مهم در گرو تلاش جمعی همه متولیان صنعت هوایی با همتی مضاعف است.

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌های کشوردر خصوص پروازهای عبوری از آسمان ایران در سال 88 اعلام کرد: در این سال با توجه به ویژگی های خاص جهانی شاهد کاهش 6.7 درصدی پروازهای عبوری از آسمان کشور بودیم.

این مقام مسئول افزود: این روند در پروازهای عبوری از آسمان ایران از اسفندماه سال 88 سیر صعودی به خود گرفت به نحوی که در نوروز سال 89 نسبت به مدت مشابه خود در سال قبل رشدی 3.6 درصدی داشته است.

وی با اشاره به اهداف مشخص شده در برنامه چهارم توسعه، اعلام کرد: در حالی که ما در طول این برنامه موظف بودیم تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران را به 147 هزار پرواز در سال برسانیم، امروز و در پایان این برنامه شاهد 154 هزار پرواز عبوری از آسمان کشور هستیم که نشان دهنده تحقق 112 درصدی این اهداف است. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: