March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
سر خط خبر ها
کد خبر: ۱۸۶۱۲
۱۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۹
0
در صورت صدور کارت گارانتی متفرقه و فاقد اعتبار از سوی اعضا، پروانه کسب باطل و خاطی ملزم به پرداخت جریمه است.


پول نیوز-در راستای سیاستهای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر احقاق حقوق مصرف کنندگان، رعایت مقررات صدور کارت گارانتی و ضمانت الزامی است.

به گزارش پول نیوز به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در راستای سیاست حمایت از حقوق مصرف کنندگان و براساس ماده 59 قانون نظام صنفی، تمامی رسته های صنفی لباسشویی، صنایع برودتی و تهویه مطبوع ملزم به رعایت مقررات عدم صدور کارت گارانتی و فاقد پشتوانه حقوقی هستند.

بر این اساس، با عنایت به اعمال سیاستهای این سازمان به منظور نهادینه سازی ارایه خدمات پس از فروش در کشور با هدف جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان از سوی سودجویان و فرصت طلبان اقتصادی و افزایش شفافیت بازار، از این پس تمامی رسته های صنفی اتحادیه های مذکور ملزم به رعایت ضوابط صدور کارت گارانتی و ضمانت هستند.

براساس ماده 50 قانون نظام صنفی، در صورت صدور کارت گارانتی متفرقه و فاقد اعتبار از سوی هر یک از اعضا، پروانه کسب باطل و متعاقب آن خاطی ملزم به پرداخت جرایم مترتب بر آن است.

صدور کارت گارانتی و ضمانت مختص افرادی است که به موجب قانون با حفظ تمام شرایط قانونی و مقرراتی از سوی مرکز امور اصناف و بازرگانان گواهینامه مجاز نمایندگی دریافت و تعهدات لازم را به وزارت بازرگانی سپرده باشند. در غیر این صورت متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

واگذاری خدمات پس از فروش و یا اعطای نمایندگی مجاز خدماتی منوط به داشتن پروانه کسب معتبر از اتحادیه مربوطه است.

مراجعه کنندگان به منازل و اماکن عمومی جهت انجام خدمات و سرویس دهی موظف به ارایه کارت شناسایی هستند، در غیر این صورت از بیستم فروردین ماه سال جاری با دریافت هرگونه شکایت در این مورد، با مسئول واحد صنفی مربوطه مطابق قانون برخورد خواهد شد.

سازمان حمایت از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه، موارد را از طریق شماره تلفن 124 سامانه ارتباطی بازرگانی ایران و یا ستادهای مستقر در سازمانهای بازرگانی سراسر کشور گزارش کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: