February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۶۰۷
۱۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۰
0
در پارتي‌هاي اين افراد ديده مي‌شود كه اين برچسب‌ها در پشت گوش و يا بر روي پيشاني چسبانده مي‌شود.
مديركل دفتر پيشگيري و امور اعتياد سازمان بهزيستي كشور از استفاده برچسب‌هاي حاوي مواد مخدر توسط برخي افراد و گروه‌هاي منحرف رپ و متاليك خبر داد و در اين باره گفت: برچسب‌هاي يادشده توسط اين افراد در قسمت‌هاي خاصي از بدن كه عرق مي‌كند، مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه با عرق كردن، مواد مخدر جذب بدن مي‌شود.

اقطار در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: در پارتي‌هاي اين افراد ديده مي‌شود كه اين برچسب‌ها در پشت گوش و يا بر روي پيشاني چسبانده مي‌شود.

وي با اين گفته كه حتي اگر همه مرزهاي كشور بسته شود، بعضي از مواد مخدر در داخل كشور توليد مي‌شود، عنوان كرد: چرا كه امروزه ديگر توليد برخي مواد مخدر ديگر نياز به كشت، فصل خاص و يا كود ندارد.

مديركل دفتر پيشگيري و امور اعتياد سازمان بهزيستي كشور تاكيد كرد: بسياري از مواد مخدر جديد براي خود ما نيز ناشناخته است و بسيار پيش آمده كه با مراجعه افراد به سيستم درماني و عنوان كردن اين كه از چه نوع ماده‌اي استفاده مي‌كند، مواد جديد مصرفي را كشف مي‌كنيم.

اقطار افزود: همچنين برخي ديگر از مواد مخدر جديد را از طريق سايت‌هاي فرامرزي مي‌يابيم كه هر روز چه موادي به بازار مصرف عرضه مي‌شود.

وي با اشاره به برچسب‌هاي كاغذي حاوي LSD توضيح داد: در بازار ديده‌ايم كه كاغذ را آغشته به مواد LSD مي‌كنند و با خشك كردن آن همچون صفحه كتاب بر روي آن چاپ مي‌زنند و سپس بر روي زبان مي‌گذارند تا جذب شود و حتي آدامس‌هاي آن را نيز ديده‌ايم.

مديركل دفتر پيشگيري و امور اعتياد سازمان بهزيستي كشور تاكيد كرد: جلوگيري از عرضه و مصرف چنين موادي تنها وظيف نيروي انتظامي نيست و خانوداه‌ها نيز بايد در امر پيشگيري از سوءمصرف مواد وارد و مداخله كنند.

اقطار يكي از مشكلات جامعه در راستاي پيشگري از سوءمصرف مواد را واگذاري مسوليت‌ها به ارگاني خاص ذكر كرد و به ايسنا گفت: با آن كه ميزان مواد مخدر كشف شده در كشور بسيار بالاست، اما مشكل جاي ديگر است و آن پيشگيري است، لذا تا چه زماني مي‌خواهيم دولت را مسوول بدانيم؟

وي در پايان خاطر نشان كرد: در طرح جامع پيشگيري از اعتياد برنامه‌هايي براي خانواده‌ها، دانش‌آموزان مدارس و دانشگاهيان، مهدهاي كودك، ادارات، محل كار، گروه‌هاي نظامي و گروه‌هاي در معرض خطر در نظر گرفته شده كه اميد مي‌رود با اعلام اين سند، سهم همه دستگاه‌ها و خانواده‌ها در امر پيشگيري به طور شفاف اعلام شود.

گفتني است ماده LSD كه غالبا در فرم قرص و يا كاغذ يافت مي‌شود و اغلب همراه الكل و يا آب بلعيده مي‌شود، دارويي است كه در گروه توهم‌زاها قرار دارد.

هر چند مصرف LSD وابستگي رواني و جسماني به دنبال ندارد، اما با گذشت زمان و استفاده مكرر از اين دارو، مقاومت دارويي ايجاد مي‌شود و فرد بايد براي ايجاد احساس اوليه در هر بار مصرف، ميزان دوز مصرفي خود را بالاتر ببرد. اين در حاليست كه آثار رواني مصرف اين ماده غيرقابل پيش‌بيني و شامل حالت سرخوشي و يا اضطراب و حملات هول و ترس مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: