February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۵۹۰
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۶
0
كارمندان دولت در خدمت مردمند بايد به نيازها و مطالبات آنان توجه شود تا فكر و ذهنشان آزاد باشد.
رييس‌جمهور معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور را از مهمترين دستگاه‌هاي اداري كشور دانست و گفت: مجموعه‌هاي اداري كشور مأموريت‌هاي روشن و البته بزرگ و مهمي را بايد دنبال كنند و اين معاونت موظف است ساختارهاي اداري را متناسب با مأموريت‌هاي آنها تعريف كند.

به گزارش پول نیوز، دكتر محمود احمدي‌نژاد در ديدار مديران و كاركنان معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور و مراكز وابسته با تبريك آغاز سال جديد اظهار داشت: خداوند بهار و نوروز را در چرخه زندگي انسان‌ها براي تحول در احوال تعبيه كرده است و از الطاف خداي متعال اين است كه ما را به بهار حقيقي انسان و جامعه بشري كه برقراري حاكميت انسان كامل در جهان است، نويد داده است.

رييس‌جمهور در ادامه با بيان اينكه ساختارهاي اداري بايد در خدمت تحقق اهداف متعالي يك ملت باشند، خاطر نشان كرد: اولين كاري كه معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني بايد انجام دهد، اين است كه بطور مدام اين اهداف را براي همه واحدهاي اداري كشور بازتعريف و يادآوري كند بنحوي كه ساختارهاي اداري كشور بايد بدانند كه فلسفه تأسيس و تشكيل آنها چيست؟

دكتر احمدي‌نژاد افزود: مأموريت‌هاي ساختارهاي اداري بايد به درستي ترسيم شده و به روز شود و ساختارهاي اداري متناسب با اين مأموريت‌ها ايجاد گردد يعني شكل و ساختار اداري بايد متناسب با مأموريت‌ها باشد.

رييس‌جمهور كوچك‌سازي ساختارهاي اداري را مورد تأكيد قرار داد و گفت: دولت حقيقتاً به دنبال كوچك، فعال و چابك كردن ساختارهاي اداري كشور است. كوچك‌سازي ساختار اداري يعني اينكه حيطه وظايف و اختيارات ساختارها محدود شود. اصلاح چرخش كارها از جمله اقداماتي است كه مي‌تواند ساختارهاي اداري كشور را كوچك كند.

دكتر احمدي‌نژاد تصريح كرد: كوچك‌سازي ساختارهاي اداري بايد بر اعتماد و نظارت مؤثر بنا باشد در غير اين صورت ساختارها كوچك نخواهند شد. هر چه قدر روند تصميم‌گيري‌ها كوتاه‌تر و سريع‌تر باشد، كشور نيز سريع‌تر پيشرفت مي‌كند.

رييس‌جمهور گفت: سيستم اداري بايد در خدمت حركت ملت باشد و ساختارهاي اداري به مانند پليس راهنمايي و رانندگي در كنار مردم و به دنبال تسريع در حركت آنان باشد. در تنظيم و اصلاح ساختار اداري بايد حتي به ملاحظات روحي و رواني كاركنان نيز توجه شود.

دكتر احمدي‌نژاد با اشاره به تسهيل نقل و انتقال كاركنان دولت از مراكز استان‌هاي بزرگ به شهرستان‌ها گفت: بايد امتياز و تسهيلات ويژه‌اي براي كاركناني كه از مراكز استان‌ به پايين نقل و انتقال پيدا مي‌كنند داده شود.

رييس‌جمهور همچنين خواستار سر و سامان دادن به مقررات استخدامي كشور و آزمون‌هاي ورودي شد و گفت: بايد اين مقررات به گونه‌اي اصلاح‌شود كه احساس عدالت در كشور تقويت شود، چرا كه همه مردم كشور عزيز و محترم هستند.

دكتر احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: با توجه به ظرفيتي كه در معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني وجود دارد، اين اميدواري هست كه در طول دوره دولت دهم، سازمان منظم و منظبط اداري در كشور تشكيل شود.

رييس‌جمهور همچنين قاعده‌مند كردن مصارف اداري را مورد تأكيد قرار داد و اظهار داشت: هم‌اكنون ساختمان‌هاي دولتي فراواني در سطح شهر تهران وجود دارند كه استفاده خاصي از آنها انجام نمي‌گيرد كه معاونت توسعه به راحتي مي‌تواند. به اينگونه موارد رسيدگي كرده و منابع حاصل از آن را در خدمت رفاه كارمندان دولت قرار دهد. به هر ميزاني كه هزينه‌ها كاهش پيدا مي‌كند مي‌توان از اين هزينه‌ها در جهت رفاه و تأمين نيازهاي كاركنان دولت كه از پركارترين، منظم‌ترين و منظبط‌ترين نيروهاي كشور هستند، استفاده كرد.

رييس‌جمهور گفت: خبط بزرگي كه در ساليان گذشته در كشور صورت گرفته اين است كه به مدرك تحصيلي كاركنان بيشتر از كارآيي و توانمندي آنان توجه شده است  و اين مسأله اي است كه بايد اصلاح شود.

دكتر احمدي‌نژاد افزود: سرمايه اصلي يك دولت همكاران و كاركنان سيستم اداري دولت هستند . كارمندان دولت در خدمت مردم هستند از اينرو بايد به نيازها و مطالبات آنان توجه شود تا فكر و ذهنشان آزاد باشد كه بتوانند با آرامش خاطر به مردم خدمت كنند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: