February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۵۸۰
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۸
0
دانشمندان اعلام کردند در هر دو بخش آزمایش می توان به وضوح شاهد فعال شدن ماتریس درد در مغز داوطلبان تحت تاثیر واژه های دردآور بود.
تحقیقات جدید بر روی ماتریس درد مغز انسان نشان می دهد این بخش با شنیدن واژه هایی که با درد در ارتباط باشند فعال می شود.

به گزارش مهر، زمانی که افراد واژه هایی مانند "آزار رساندن"، "عذاب دادن" و "تنبیه کردن" را می شنوند بخشی از مغز آنها که خاطرات دردناک را در خود حفظ می کند، تحت تاثیر قرار گرفته و فعال می شود.

روانشناسان از دانشگاه فردریش شیلر آلمان برای مطالعه بر روی این پدیده از 16 داوطلب درخواست کردند در حالی که واژه هایی که با درد در ارتباطتند را می خوانند، موقعیت مرتبط با آن واژه را تجسم کنند. سپس از داوطلبان خواسته شد این آزمایش را در حالی تکرار کنند که عاملی در حین خوانده واژه ها آنها را آزار داده و تمرکز آنها را مختل می کرد. این رویداد در زمانی رخ می داد که مغز داوطلبان توسط دستگاه ام آر آی تحت کنترل قرار داشته و واکنشهای آن به ثبت می رسید.

به گفته "توماس ویز" از دانشمندان حاضر در این مطالعه، در ماتریس درد مغز این افراد واکنشهایی نسبت به واژه های دردآور مشاهده شد. ماتریس درد منطقه ای از مغز است که خاطرات مرتبط با تجربیات دردآور گذشته در آن ذخیره می شوند تا در آینده به عنوان هشدار دهنده در موقعیتهای مشابه به کار گرفته شوند.

دانشمندان اعلام کردند در هر دو بخش آزمایش می توان به وضوح شاهد فعال شدن ماتریس درد در مغز داوطلبان تحت تاثیر واژه های دردآور بود.

بر اساس گزارش لایوساینس، دانشمندان اعلام کردند واژه های منفی که در دسته واژه های دردناک قرار نداشتند از قبیل "ترسناک" یا "منزجر کننده" هیچ تاثیری بر روی فعال سازی ماتریس درد داوطلبان از خود به جا نگذاشتند همچنین خواندن واژه های ادبی و مثبت نیز نتوانست الگوی فعالیت قابل مقایسه ای را در مغز داوطلبان به وجود آورد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: