مطلب یک وبلاگ نویس ایرانی درباره حمله کویتی ها به "عصرایران"
کد خبر: ۱۸۵۷۵
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۲
0
تابناک : عليرضا آيت اللهي در وبلاگ خود نوشت:

 خبر حمله گسترده رسانه هاي خشمگين كويتي به " عصر ايران " را كه خواندم و به حرف هاي به اصطلاح يك وكيل كويتي بنام "رياض" رسيدم سؤالاتي اساسي از وكيل كويتي به ذهنم خطور كرد كه لابد بايد نامش را بگذارم پرسشنامه رياضي ! پرسشنامه اي كه ممكن است در آينده اي نزديك الحاقيه اي بنام تعجب نامه هم داشته باشد ، وي مي تواند همين امروز پاسخگو باشد و دوستان هم مي توانند ، باري به هرجهت ، به وي كمك كنند .

پرسشنامه رياضي

 ۱ - آيا كمك كويت به رژيم متجاوز و خونخوار صدام از ديد گاه حقوقي يك كمك خيرخواهانه بود يا باج و خراج حاصل از جبن و عاقبت نگري و عافيت طلبي ؟

 ۲ - امور داخلي كويت همان است كه توسط عوامل داخلي هدايت مي شود يا  ( مثلا" امور تجاري را مي گويم ! ) خداي نا خواسته توسط عوامل خارجي ؟

 ۳ - مجموع اين روزنامه هائي كه نام برده ايد به اندازه اين يك همشهري ما تيراژ دارند ؟

 ۴ -  و مجموع اين روزنامه ها و لابد سايت ها و ساير بلند گوهاي همجهت خود را كمتر از سايت عصر ايران ديده اند كه مشتركا" به حمله به وي پرداخته اند ؟ و مبادا فردا نيروهاي خارجي را هم به خليج فارس به كمك بطلبند ؟

 ۵ - من نميدانم چرا هر زمان و مكان و مأمني كه نام رياض بر خود دارد گاه بگاه و از سر رياضيات و رياضت كشي رنج خود مي دهد و زحمت ما مي دارد ؟ شما مي دانيد ؟

 ۶ - از كجا مطمئن باشيم كه در كاربرد كلماتي چون شرورانه و توجيه و تحريف ، فرهنگ  لغات عربي را در اختيار داشته ايد؟ به نظر مي رسد اصولا" فرهنگ نداشته ايد ... .

 ۷ - بعضي از دعاوي هم واقعا" جنبه حقوقي دارند ٫ مثلا"  بنا به شواهد و قرائن تاريخي و جغرافيائي ، آيا جزيره بوبيان حقيقتا" متعلق به كويت بوده است كه آن را در اختيار رژيم سفاك صدام قرار داده است يا خير ؟ شايد هم حق با رياض باشد و مي خواهد ثابت كند كه كشوري بنام كويت در اصالت تاريخ و جغرافياي عالم وجود نداشته است و بوبيان بنا به تاريخ ( كه صادقخان زند را به ياد مي آورد ) همچنان جزء امتداد فلات قاره ايران است ؟ و...

 ۸- چگونه مي شود به حاتم بخشي كويتي ها ايراد گرفت ، مال خودشان است مي خواهند بدهند ؟ علاوه بر بخشندگي شايد سياستمدار هم بوده اند ؟! و اگر صدام معدوم با بمب و موشك لابد تهيه شده با پول كويت برسر فرزندان خانواده هاي ايراني و به خصوص خوزستاني كوبيد و آن ها را بيرحمانه قتل عام كرد كويتي ها هم جائي براي خود در اين خانه ها و خانواده ها باز كرد ند تا وقتي صدام به پاداش اين خوشخدمتي به كشورشان حمله مي كند به آنان پناه ببرند ؟ ( چه ربطي دارد به كارتن پلنگ صورتي ؟ )

 ۹ - حال از بخشندگي شان كه بگذريم ميهمان نوازيشان را هم بايد زير سؤال ببريم كه ( خارج از اين بحث كه تحصيلات حقوقي رياض در انگليس بوده است يا در آمريكا ؟ ) وچراخارجي ها را به خليج فارس دعوت كرده اند ؟چنين حرفهاي حقي از نظر قوانين رياضي اشكال ندارد ؟ و درست مثل اين نمي ماند كه شما دختري را بازجوئي كنيد كه چرا از پسري خواستگاري كرده است ؟! و يا مثلا" پا را از اين هم فراتر نهاده و ...

 ۱۰ - حال كه صحبت از جوانان شد بحث هاي حقوقي ديگري هم مطرح نمي شود ؟ مثلا" اين كه خانه اي را دزد زده است ٫ آيا صاحبخانه حق دارد كه فقط اجناس خاصش را مطالبه كند و از خير ساير اجناس خود بگذرد ؟ چطور مي توان از كشتار بيرحمانه جوانان ايراني ايراد گرفت و از كشتار وحشيانه زنان و خردسالان و سالخوردگان صحبتي نكرد ؟ اتفاقا" افتخار صدام و شركاي بيمقدارش در همين جنگ شهر ها و قتل عام ها بوده است ٫٫٫فراموش كرده ايد ؟

 ۱۱ - گشتالتي عمل كردن يعني چه ؟ حالا آمديم و عده بسيار زيادي از كويتي ها در آن زمان در اين ماجرا دخالت داشته اند ٫٫٫ تاريخ را كه نمي توان انكار كرد . بالاخره همه چيز آشكار مي شود . چرا  فقط يقه وليد طبا طبائي گرفته شود كه حق ديگران ضايع شده بعدا" گله گذار شوند ؟

 ۱۲ - آيا ما نژاد گرا هستيم كه به آنها مي گوئيم عرب يا امثال وليد و رياض كه به ما مي گويند عجم ؟!

 ۱۳ - جالب است ، كويت هم قانون دارد ٫٫٫ اجرا هم مي شود ؟ و آنهم در سطح جهان و فراگير اتباع ساير كشورهاي جهان ؟ پس كويت صاحب جهان شده است و ما خبر نداريم ؟! ( مارا چكار به جريان جارو و دمب موش ؟ )

 ۱۴ - دست بسته نماندن حق قانوني كويت است و خواهد بود و هميشه هم بوده است ، از جمله ( خودشان بسيار بهتر از ما مي دانند ) آن اقداماتي كه در زمان جنگ تحميلي كرده اند و در مقابل آن مقاومت هاي رشادتمندانه اي كه در مقابل صداميان ، و قبل از آن در مقابل آنطرف آبي ها و عثماني ها و ٫٫٫ داشته اند ؟! دست بسته نماندن يعني اين ؟ دست شما را كه نبسته اند : مي توانيد خود كشي كنيد و شايدهم ، به فرض محال ، برادركشي ...

 ۱۵ - آيا اين كه دولت كويت مخالف جنگ و منادي صلح در جهان است مشمول همين نام عوض كردن هاي نامشروع و بي مورد و شاخ و شانه كشيدن هاي مطبوعاتي و غير مطبوعاتي است ؟ آيا آنها مروري بر آنچه كه در زمان جنگ تحميلي هشت ساله بر عليه ايران نوشته اند كرده اند ؟ زمان زيادي از آنها نگذ شته است .

 ۱۶ - قانون ، قانون است و اگر به يادمان باشد در ايران هم قوانين يك بام و دو هوا مثل ساير كشور هاي جهان وجود داشت و از آنجمله قوانيني كه به آنها قانون ننه قمر مي گفتند و به مجريانش چراغ موشي  ( و اين كه همه را برق مي گيرد ما را چراغ موشي ) ٫ رياض از مفهوم چراغ موشي در ايران مطلع است ؟

 ۱۷ - قانون امثال وليد و رياض اين است كه مقابل متجاوزان و زورمداران تا كمر خم شوند و آنگاه دعوت برادر ديني خود را به مصافحه و معانقه و مذاكره با تهديد و ترعيب بدهند ؟ جل الخالق ! مورچه شاخدار را كه مي شناسيد ؟! همان مورچه اي بود كه در هند فيل ها را به قتل عام تهديد مي كرد و عاقبتش هم طعمه مورچه خوار شد . گفتم هند ، كويتي ها نادر افشار را مي شناسند ؟ و آيا از فلسفه حمله او به هند آگاهند ؟ فقط تهديدش كرده بودند ، همين !

گويا وليد و رياض و مطبوعات كويتي و امثال آنها متوجه نشده اند كه : عصر ايران است ، نه عصر كويت... .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: