کد خبر: ۱۸۵۵۳
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۷
0
ایسنا - پذيرش استعفاي مهدي تاج، فريدون معيني به صورت موقت جانشين او در رياست كميته تيم‌هاي ملي فوتبال شد.

علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال  با اعلام پذيرفتن استعفاي مهدي تاج رييس كميته تيم‌هاي ملي اظهار كرد: تاج پيش از اين با من درباره استعفايش صحبت كرده بود. او مشغله زيادي در فدراسيون دارد و ما نيز مي‌خواهيم كسي كه رياست كميته تيم‌هاي ملي را برعهده دارد به طور تمام وقت در اين جايگاه كار كند لذا با استعفاي تاج موافقت كردم و به طور موقت فريدون معيني رييس كميته جوانان فدراسيون را جانشين او در رياست كميته تيم‌هاي ملي كردم تا وي بتواند به صورت تمام وقت در آكادمي و كمپ و اين كميته‌ها مشغول باشد و به طور دائم نظارت بر كار را انجام دهد.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه آيا دليل استعفاي تاج وجود اختلاف نظر بين شما و تاج بوده است؟ گفت: من و تاج هيچ اختلاف نظري با هم نداريم و همانطور كه گفتم تنها دليل اين استعفا مشغله زياد تاج و در مقابل نياز كار بيشتر در كميته تيم‌هاي ملي بود.

رييس فدراسيون فوتبال همچنين درباره كناره ‌گيري غلامحسين پيرواني از سرمربيگري تيم ملي اميد اظهار كرد: ما موافق جدايي پيرواني از تيم اميد نبوديم و فكر مي‌كنيم او مي‌تواند از بهترين گزينه‌هاي ما براي هدايت اين تيم باشد. اما خودش اعلام كرده كه اگر يك ميليارد تومان هم به من بدهند به تيم اميد برنمي‌گردم. اين بدان معناست كه وي مي‌خواهد تيم اميد را ترك كند و تحت هر شرايطي كه ما مي‌گذاشتيم حاضر به همكاري نبود. ما فريدون معيني را براي مذاكره با وي مامور كرديم و البته غلامحسين پيرواني هم برادرش را به آن جلسه فرستاد. اختلاف نظرهايي آنجا شكل گرفت كه نبايد رسانه‌اي مي‌شد و بهتر بود با جلسات و مذاكرات بيشتر اين اختلافات به حداقل و به طور كامل از بين مي‌رفت.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه آيا كم كردن 30 درصد از مبلغ قرارداد سرمربي تيم اميد نسبت به سال گذشته تصميم درستي از سوي فدراسيون بوده است؟ تصريح كرد: ما خواسته بوديم كه مبلغ قرارداد امسال اين مربي و آن چيزي كه به طور حتم ثبت مي‌شود همان رقم قرارداد سال گذشته باشد. اما با توجه به آن كه قرار بود قرارداد 9 ماهه و تا پايان بازي‌هاي آسيايي گوانگجو ببنديم بايد بخشي از آن مبلغ كسر مي‌شد. ضمن اين كه مبلغ دريافتي‌شان دقيقا آن چيزي نيست كه در قرارداد از ما مي‌گيرند. بلكه بخش‌هاي ديگري را هم مانند پاداش‌ها در نظر مي‌گرفتيم كه مبلغ دريافتي كادر فني تيم اميد را بيشتر از قبل مي‌كرد.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه آيا امضاي قرارداد 9 ماهه با مربيان تيم ملي اميد تاكنون سابقه داشته است؟ گفت: به هر حال ما بايد مرحله به مرحله قرارداد مربيان را تمديد كنيم. ما بايد عملكرد كادر فني تيم اميد را تا مسابقات گوانگجو و پايان بازي‌ها در نظر بگيريم و سپس قرارداد را به طور مثال تا يك سال ديگر يا پايان مسابقات المپيك تمديد كنيم. اين يك تصميم كاملا منطقي است.

وي همچنين درباره انتخاب جانشين سرمربي تيم اميد با توجه به كمي فرصت تا بازي‌هاي آسيايي گوانگجو به ايسنا گفت: اين موضوعي نيست كه بخواهيم يك شبه يا يكي، دو روزه درباره آن تصميم بگيريم. ما هنوز بايد با غلامحسين پيرواني صحبت كنيم و مذاكره ديگري داشته باشيم و اگر مطمئن شويم كه او ديگر نمي‌خواهد به تيم اميد برگردد در اين راستا جلساتي را گذاشته و پس از بحث و بررسي جانشين او را انتخاب مي‌كنيم.

رييس فدراسيون فوتبال همچنين درباره تاييد مذاكره با برخي مربيان خارجي از سوي تاج و اين كه آيا افشين قطبي سرمربي تيم ملي پذيرفته است كه به عنوان مربي در كنار يك سرمربي خارجي بزرگ كار كند به ايسنا گفت: هيچ وقت باب مذاكره در فدراسيون بسته نيست و مذاكره را بهترين ابزار براي موفقيت مي‌دانيم. ما برنامه‌ها و راه‌هاي مختلفي را براي موفقيت تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا و مسابقات بعدي بررسي مي‌كنيم. يكي از راه‌ها اين بود كه سرمربي خارجي بزرگي را بياوريم و افشين قطبي هم به عنوان مربي كنارش كار كند، يا اينكه شخصي را بياوريم تا در جهت تقويت كادر فني به عنوان مدير فني در تيم مشغول به كار شود. البته در تمام اين موارد افشين قطبي نيز خود در جريان كار هست و اگر فرد جديدي را به كادر فني با هر سمتي اضافه كنيم با نظر او خواهد بود. تلاش مي‌كنيم تا در آينده نزديك تكليف اين قضيه مشخص شود و تيم ملي با قدرت براي حضور در مسابقات جام ملت‌ها آماده شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.