کد خبر: ۱۸۵۳۶
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۶
0
وزیر نفت با بیان اینکه امروزه تحریم‌های نفتی ایران به یک فرصت تبدیل شده است، گفت: امکان خودکفایی از واردات بنزین در شرایط اضطراری فراهم شده است.
به گزارش مهر، سید مسعود میرکاظمی با بیان اینکه امروزه تحریم‌ها به یک تمسخر تبدیل شده‌ است، گفت: تحریم‌های نفتی یک فرصت مناسب برای ایران بوده است.

این عضو کابینه دولت با اشاره به گذشت 101 سال از آغاز فعالیتهای نفتی در ایران، اظهار داشت: بیشترین پیشرفت و حرکت جدی برای خودکفایی و تبدیل شدن به صادر کننده خدمات فنی و مهندسی در صنعت نفت در 31 سال گذشته بوده است.

وزیر نفت با اشاره به اینکه در چند سال آینده امیدواریم ایران به یکی از بزرگترین شرکتهای صادر کننده خدمات فنی مهندسی در سطح منطقه تبدیل شود، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با حمایت مناسب از پژوهشگران، راه‌های میان‌بری برای سرعت بخشیدن به توسعه دانش در کشور داشته باشیم تا نه تنها تامین نیازهای کشور را برعهده گیریم بلکه در سطح منطقه نیز صادرات خدمات فنی را در اختیار داشته باشیم.

این مقام مسئول همچنین درباره احتمال تحریم فروش بنزین از سوی فروشندگان خارجی، با بیان اینکه تحریم فروش بنزین به ایران به مساله ای تکراری و بی‌خاصیت تبدیل شده است، اظهار داشت: حتی تعداد افراد حقیقی و حقوقی که برای فروش بنزین مراجعه می‌کنند بیش از نیاز کشور است و باید بین آنها انتخاب کنیم.

این عضو کارگروه نمایندگان ویژه رئیس جمهور در امور نفت با اشاره به اجرای موفق طرح تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی، تبیین کرد: با دارا بودن طرح تولید ضربتی در پتروشیمی می‌توانیم کشور را از واردات بنزین خودکفا کنیم.

میرکاظمی پیشتر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت نفت افزایش ظرفیت تولید بنزین برای مقابله با تحریم های احتمالی فروش این فرآورده نفتی است، گفته بود: هم اکنون طرحهای افزایش ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاههای داخلی در حال انجام است که با تکمیل این پروژه ها ضمن خودکفایی از واردات بنزین، به صادر کننده این فرآورده نفتی تبدیل می شویم.

وزیر نفت همچنین با اشاره به امکان تولید 14.5 میلیون لیتر بنزین در واحدهای پتروشیمی، بیان کرده بود: کلیه شرکتهایی که اقدام به تحریم فروش بنزین به ایران بکنند در لیست سیاه وزارت نفت قرار می گیرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.