February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۵۲۵
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۷
0
پادشاه اردن در مصاحبه ای گفت اگر روند فرایند سازش خاورمیانه نتواند به اهداف خود برسد موجودیت رژیم اسرئیل در بلندمدت به خطر خواهد افتاد.


به گزارش مهر، عبدالله دوم که با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گفتگو می کرد، افزود: من فکر می کنم که موجودیت بلند مدت اسرئیل در خطر است.

پادشاه اردن که پیش از عزیمت به آمریکا به منظور شرکت در نشست امنیت هسته ی باراک اوباما این مصاحبه را انجام می داد در باره اینکه چه پیامی را به رئیس جمهوری امریکا خواهد داد گفت:من فکر می کنم اتلاف بیش از حد وقت چیزی است که باید همگی ما درباره آن نگران باشیم برای اینکه تنش های زیادی در منطقه وجود دارد.

عبدالله دوم در ادامه افزود: وضعیت موجود قابل قبول نیست. آنچه که اتفاق خواهد افتاد این است که ما به چرخش در دایره تا وقوع یک مناقشه ادامه خواهیم داد و در آنجا مردم رنج خواهند برد زیرا که جنگی در خواهد گرفت.

وی گفت: من می دانم که دولت اوباما متعهد به راه حل دو دولت است و در این مسیر به جلو گام بر می دارد اما آنها چیزهای دیگری برای پرداختن به آن داشتند و مسئله این است که در یکی دو ماه آینده چه اتفاقی می افتد.

در عین حال وی اضافه کرد: وقایع سال گذشته در منطقه شدیداً مرا دچار تردید کرده و اقداماتی سبب نگرانی شدید من درباره مسیر سیاست اسرائیل شده است.

عبدالله دوم پادشاه اردن در خاتمه خاطر نشان کرد: حل مسئله اسرائیلی- فلسطینی به معنی از بین رفتن بدی ها نیست اما قطعاً این مسئله سهم عمده ای در خروج از چالش هایی خواهد داشت که ما در منطقه داریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: