کد خبر: ۱۸۵۲۲
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۵
0
نوراني افزود: دولت نيز مجري قانون است و بايد نمايندگان مردم در مجلس در جهت حمايت از 70 ميليون مصرف كننده و در جهت كاهش هزينه فقط تعرفه و عوارض 4 درصدي بر واردات وضع كند.


خبرگزاري فارس: رييس هيات مديره اتحاديه صادركنندگان و وارد كنندگان ميوه با بيان اينكه عملا ميوه هاي وارداتي علي رغم 4 درصد تعيين شده در قانون 14 درصد عوارض پرداخت مي كنند از دلايل گراني اين محصول در ايام عيد گفت.

سيد رضا نوراني در گفت‌وگو با  فارس، با بيان اينكه نهضت كاهش قيمت تمام شده از سياستهاي وزارت بازرگاني است، گفت: اخيرا گمرك علاوه بر تعرفه 4 درصدي واردات، به ازاي ورود هر كيلوگرم ميوه 50 تومان دريافت مي‌كند كه اين امر باعث افزايش هزينه تمام شده ميوه وارداتي و تعرفه در عمل 14 درصد مي‌شود.

نوراني افزود: دولت نيز مجري قانون است و بايد نمايندگان مردم در مجلس در جهت حمايت از 70 ميليون مصرف كننده و در جهت كاهش هزينه فقط تعرفه و عوارض 4 درصدي بر واردات وضع كند.

وي گفت: از يك طرف هدفمندي يارانه‌ها اجرا مي‌شود و از طرف ديگر عوارض و تعرفه از واردات اخذ مي‌شود كه باعث گراني و افزايش هزينه مي‌شود.
رييس اتحاديه صادركنندگان ميوه افزود: افزايش تعرفه واردات ميوه، باعث افزايش هزينه و منتقل شدن گراني به 70 ميليون نفر مصرف‌كننده نهايي در كشور مي‌شود.

نوراني افزود: در برنامه تنظيم بازار براي نوروز 89 كه تفاهم نامه‌اي بين اتحاديه واردكنندگان و صادركنندگان ميوه، وزارت بازرگاني، سازمان حمايت از توليدكنندگان و مصرف كنندگان و سازمان تعزيرات حكومتي امضا شد از 20 اسفند 88 تا 20 فروردين 89 موز وارداتي به قيمت عمده‌فروشي هر كيلوگرم 1000تومان و براي خرده فروشي 1200 تومان عرضه شود، در حالي كه اقدام گمرك در اخذ 50 تومان عوارض علاوه بر تعرفه 4 درصدي، باعث گراني ميوه وارداتي مانند موز مي‌شود و واردكنندگان نمي‌توانند به تعهد خود عمل كنند.

نوراني افزود: ‌با توجه به اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها دولت بايد نظارت دقيق داشته باشد كه دستگاههاي مختلف بي‌جهت افزايش قيمت خدمات و كالاهاي خود را اعمال نكنند و به مردم فشار وارد نشود.

رييس اتحاديه صادركنندگان ميوه با اشاره به اينكه دفاتر اكثر اعضاي عضو اتحاديه صادركنندگان و واردكنندگان ميوه در مناطق طرح ترافيك قرار دارد، گفت: افزايش هزينه صدور طرح ترافيك از 5 ميليون ريال به 12 ميليون و 300 هزار ريال باعث هزينه و فشار به توليد‌كنندگان مي‌شود.
نوراني افزود: بر اساس چه معياري هزينه طرح ترافيك نسبت به سال قبل 150 درصد افزايش پيدا كرده است.
وي افزود: دولت براي اجراي بهتر قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بايد نظارت كامل بر بخش‌هاي مختلف داشته باشد، تا باعث گران شدن قيمت كالاها و خدمات در بخش‌هاي مختلف و فشار به مصرف‌كننده نشود.

رييس اتحاديه صادركنندگان ميوه همچنين در مورد كشتي پرتقال ربوده شده توسط دزدان دريايي گفت: هنوز محموله و خدمه و كشتي ياد شده آزاد نشده كه محموله 5 هزار تني پرتقال آن متعلق به دو شركت ايراني بوده كه از مصر خريداري شده، كشتي آن متعلق به شركت ايتاليايي برمودا و 25 خدمه آن متعلق به 3 كشور سريلانكا، سوريه و فيليپين هستند كه هنوز در اختيار دزدان دريايي در 400 مايلي سواحل سومالي قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.