February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۵۱۰
۱۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۲
0
حمدرضا کمره‌ای، مدیر موسسه «مکعب هنر» و برگزارکننده هفتمین جشنواره «بسم الله» در مورد نمایش آثار دوره‌های قبلی این رقابت در کشورهای دیگر گفت: «یکی از اهداف ما صادارت هنر معنوی ایران به دیگر کشورها است. سال گذشته آثار جشنواره در شش کشور به نمایش گذاشته شد و هر ساله بر تعداد کشورها افزوده می‌شود.»

پوستر و لوگوتایپ‌های جشنواره‌ «بسم الله» در دانشگاه‌های آلمان و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی نمایش داده می‌شوند، هرچند موافقت‌های اولیه‌ برای نمایش آنها در دانشگاه آکسفورد نیز صورت گرفته است.

به گزارش مهر، محمدرضا کمره‌ای، مدیر موسسه «مکعب هنر» و برگزارکننده هفتمین جشنواره «بسم الله» در مورد نمایش آثار دوره‌های قبلی این رقابت در کشورهای دیگر گفت: «یکی از اهداف ما صادارت هنر معنوی ایران به دیگر کشورها است. سال گذشته آثار جشنواره در شش کشور به نمایش گذاشته شد و هر ساله بر تعداد کشورها افزوده می‌شود.»

او با اشاره به  اینکه بخشی از رایزنی‌های انجام شده برای نمایش این آثار از طریق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه‌ه‌های خارجی صورت گرفته است، گفت: «تاکنون دانشگاه اولدنبرگ در شمال آلمان موافقت قطعی خود را برای نمایش آثار اعلام کرده و قرار است در سال جاری، منتخب جشنواره‌های قبلی را در این مکان به معرض دید عموم بگذاریم.  سازمان کنفرانس اسلامی، دو سال قبل یکی از حامیان مالی جشنواره بود. از طریق ارتباط‌هایی که با این سازمان داریم قطعی شده است که آثار در دانشگاه‌های کشورهای عضوهم به نمایش گذاشته شود.»

وی همچنین از رایزنی با دانشگاه آکسفورد در همین زمینه خبر داد: «با دانشگاه آکسفورد هم گفتگوهایی را آغاز کرده‌ایم که موافقت اولیه انجام شده و چنانچه موافقت‌نامه  نهایی منعقد شود، جشنواره بسم الله در این دانشگاه نشان داده می‌شود.»

مدیر موسسه مکعب هنر در ادامه به حضور بخش خصوصی در برگزاری جشنواره‌ها اشاره کرد: «در کشورما بخش خصوصی، کمتر وارد حوزه تجسمی می‌شود. برگزاری نمایشگاه‌ها به خصوص با رویکرد دینی بیشتر دغدغه بخش دولتی است. بخشی از این قضیه به این برمی‌گردد که هنرمندان اعتماد زیادی به برگزاری یک جشنواره توسط بخش خصوصی ندارند. اصولا بغیر از 4 یا 5 جشنواره غیردولتی مانند جشن تصویر سال در حوزه تجسمی و جشن دنیای تصویر در حوزه سینما، موسساتی که خواهان مشارکت در برنامه‌های هنری باشند، بسیار کم هستند و در این مورد ضعف داریم.»

کمره‌ای سپس خواستار حمایت دولت از بخش خصوصی شد: برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها باید از حوزه وظایف دولت خارج شود. هنوز نحوه حمایت از بخش خصوصی در ایران تعریف نشده است مثلا در کشورهای دیگر، موسساتی که فعالیت‌های هنری انجام دهند، از دادن مالیات معاف می‌شوند ولی حامیان جشنواره‌های ما بیشتر دولتی هستند و سیاست‌های تشویقی برای مشارکت بخش خصوصی اندک است.

هفتمین جشنواره بسم الله در دو بخش اصلی پوستر و لوگو تایپ با موضوع نگارش آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسه سال جاری برگزار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: